ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Представник НАТО заявив, що Росія стикається з браком зброї та живої сили

Велика Епоха
Добровольці, які вступили до лав російських збройних сил і пройшли військову підготовку в Чечні, сідають у літак перед вильотом на позиції батальйону «Ахмат», що бере участь у війні РФ проти України, в аеропорту Грозного, Росія, 17 січня 2024 року. (REUTERS/Chingis Kondarov/File Photo)

У Росії немає боєприпасів і військ для початку великого наступу на Україні, і для цього їй потрібно буде забезпечити значні поставки боєприпасів з інших країн, заявив у вівторок представник НАТО, пише Reuters.

Виступаючи перед журналістами напередодні відкриття щорічного саміту НАТО, чиновник також заявив, що нещодавні підпали, замахи і диверсії в Європі є частиною таємної кампанії президента Росії Володимира Путіна, спрямованої на підрив суспільної підтримки України.

На полі бою, за словами чиновника, Росія зазнає «дуже великих» втрат, оскільки намагається використати невеликі територіальні завоювання та не має військ і боєприпасів для проведення широкомасштабних наступів.

«Їм доводиться віддавати накази недоукомплектованим, недосвідченим підрозділам висуватися в райони для досягнення нереальних цілей», — сказав чиновник, який говорив на умовах анонімності.

«Ми вважаємо, що для проведення реальних наступальних операцій Росії доведеться забезпечити значні поставки боєприпасів із країн, крім тих, що вона вже отримує з Ірану та Північної Кореї», — продовжив чиновник. «А Володимиру Путіну доведеться віддати наказ про нову масштабну мобілізацію».

Західні та українські офіційні особи стверджують, що Іран постачає Росії безпілотники-смертники, а Північна Корея — артилерійські снаряди та ракети. Обидві сторони заперечують, що такі поставки мали місце.

«Ми бачимо, що оборона України значно покращилася», — сказав чиновник, додавши, що Київ також зазнав значних втрат у живій силі.

За його оцінкою, Росія зможе підтримувати свою військову економіку ще три-чотири роки.

За словами чиновника, «мине ще деякий час», перш ніж Україна збере боєприпаси та особовий склад, необхідні для проведення нових великомасштабних наступальних операцій.

«Ми бачимо, що вони поліпшуються з кожним днем», — додав він.

За словами чиновника, НАТО відреагувала на таємну кампанію Росії з підриву європейської підтримки України, випустивши дві заяви, які попереджають Москву про те, що альянс знає про її дії.

Він також зазначив, що Китай продовжує постачати «критично важливі елементи» для безпілотників, ракет і російської оборонної промисловості.

За словами чиновника, Путін «як і раніше вважає, що час на його боці» і готовий зазнати «воістину приголомшливих військових втрат». Росія набирає близько 30 000 військовослужбовців на місяць, що дозволяє їй витримувати великі втрати на полі бою.