ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай посилює контроль над членами партії за кордоном (ВІДЕО)

Велика Епоха
(istockphoto)

Китай посилює контроль над членами комуністичної партії (КПК), які живуть у США. Пекін вимагає від них зберігати лояльність компартії. Але виконуючи цей наказ, вони ризикують порушити американські закони.

Ось список вимог до членів китайської компартії в США: відмічатись в осередках КПК, щоб довести свою лояльність партії; розповідати позитивні історії про Китай своїм американським колегам; вивчати політичні матеріали; сплачувати членські внески КПК.

Про це йдеться у статті Financial Times.

Сьогодні в США живе щонайменше десять тисяч членів КПК. Багато хто з них обіймає керівні посади в елітних університетах, а також у великих технологічних та фінансових корпораціях.

З 2019 року компартія та пов'язана з нею Спілка молоді вимагають від своїх членів за кордоном що пів року звітувати в осередках КПК.

Financial Times опитав десятьох членів китайської компартії. Серед них були студенти. Вони розповіли, що виконували наказ позитивно говорити про Китай, а також отримували політичні матеріали від осередків КПК на батьківщині. До того ж вони брали участь в онлайн-вебінарах, на яких їх навчали правильно розповідати про свою країну.

За словами студентів, вони хочуть зберегти своє членство в КПК, бо після повернення до Китаю їм буде легше знайти роботу в державних установах чи державних компаніях.

Але проблема в тому, що виконуючи вказівки Пекіна, вони можуть порушити закон США, покликаний боротися з іноземним впливом.

За словами адвоката, якщо люди намагаються поліпшити імідж іноземної держави у США і роблять це на прохання іноземної політичної партії, вони порушують Закон про реєстрацію іноземних агентів, скорочено FARA (ФАР).

Згідно з FARA, особи, які діють від імені іноземних урядів з метою вплинути на громадську думку в США, мають зареєструватися в Міністерстві юстиції як іноагенти.

А для спеціалістів членство в КПК може приховувати й інші проблеми. Так, за деякими винятками члени компартії не мають права на отримання грін-карти.

П'ять китайських фахівців у галузі технологій розповіли Financial Times, що збрехали про своє членство в партії під час подання заяви на отримання робочої візи.

Щоб працювати в США, іноземним спеціалістам необхідно подати заяву на отримання робочої візи H-1B. Тепер кілька провідних імміграційних юридичних фірм почали просити заявників уточнювати їхню приналежність до КПК.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube