• Том Генкс: майстер на всі ролі

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Понеділок, 19 березня 2012 року

Маленький мрійник Джошуа, який із 12-річного хлопчиська миттєво перетворився на дорослого чоловіка. Невинний, жалюгідний і недоумкуватий Форрест Гамп, який після незвичайних пригод здійснює трирічний забіг через США. Заручник обставин, порядний і чесний, Віктор Наворський, що змушений деякий час виживати у транзитній зоні нью-йоркського аеропорту й шукати оригінальні способи заробити собі на хліб. Усіх цих культових персонажів грає не просто актор широкого діапазону, а унікальний американський оскароносець Том Генкс. Талановитий актор і продюсер на роботі, лагідний чоловік і батько вдома.

Том Генкс

Тому Генксу під силу роль будь-якого жанру. Фото: CARL COURT/AFP/Getty Images

На відміну від багатьох кіноакторів, які випадково потрапляли на знімальний майданчик, Том Генкс почав свою сценічну кар'єру ще в школі. Складно було не помітити харизматичного хлопчину з неабияким почуттям гумору. Здавалося, що розлучення сім’ї та відсутність батьківської уваги абсолютно не позначилися на жвавому характері дитини.

Том Генкс 2

Том Генкс і Деріл Ханна. Кадр з фільму «Сплеск». Фото: Kinopoisk.ru

Вступивши до Каліфорнійського університету на акторський факультет, Том довго там не затримався і за першої ж нагоди залишив навчання задля виступів у акторській групі Клівленда. Пізніше Генкс потрапляє на телебачення, де він знімається в телесеріалах і дрібних фільмах, не призначених для виходу на великий екран. Відомим актором Том Генкс став після романтичної комедії «Сплеск» (1984 р.), де він зіграв коханого русалки (у ролі якої знялася секс-символ тих років — Деріл Ханна).

Том Генкс 3

Кадр з фільму «Несплячі в Сіетлі» з Томом Генксом у головній ролі. Фото: Kinopoisk.ru

Успіх швидко наздогнав Тома Генкса після ролі в сімейній комедії «Великий», яка принесла йому першу номінацію на «Оскар». Особливо вдалими для кар'єри Тома Генкса видалися 90-ті роки, коли він отримав можливість виявити себе в іншому, аж ніяк не комічному амплуа («Несплячі в Сіетлі», 1993 р.)

Том Генкс 4

Том Генкс в ролі Форреста Гампа в однойменному фільмі. Фото: MEGA/Getty Images

1994 рік приніс Тому Генксу величезне багатство і вже другий «Оскар» за кращу чоловічу роль у фільмі «Форрест Гамп» (перший він отримав після зйомок у драмі «Філадельфія»). Ця картина стає класикою голлівудського кіно. Продюсер фільму Венді Фінерман так пояснив популярність свого дітища: «Це емоційна подорож. Ви плачете та смієтеся. Фільм робить те, для чого і призначене кіно — дозволяє вам відчути себе живим».

Том Генкс 5

Том Генкс на церемонії вручення премії «Оскар» у 1995 році. Фото: TIMOTHY CLARY/AFP/Getty Images

У 1996 році Том Генкс спробував себе в ролі режисера і сценариста, відзнявши комедійну мелодраму «Те, що ти робиш», а потім перейшов до більш серйозної теми — воєнної. Американський телесеріал про Другу світову війну «Брати по зброї» (2001 р.) був знятий ним спільно зі Стівеном Спілбергом.

Том Генкс 6

Том Генкс у фільмі Стівена Спілберга «Врятувати рядового Райана». Фото: Kinopoisk.ru

Сьогодні на рахунку Тома Генкса близько 200 фільмів (серед яких відомі «Зелена миля», «Врятувати рядового Райана», «Спіймай мене, якщо зможеш», «Код да Вінчі», «Ангели і демони» та ін.), два «Оскари» та безліч інших почесних нагород. Він чудовий актор, сильний продюсер, здатний режисер і гідний сценарист.

Том Генкс 7

Том Генкс і його дружина Ріта Вілсон. Фото: Mark Mainz/Getty Images

У квітні 2012 року запланована прем'єра ще одного фільму з участю Тома Генкса, третьої стрічки із серії екранізованих романів Дена Брауна — «Втрачений символ». Припустимо, що цю картину можна буде дивитися не боячись витратити час даремно. У 55 років творче життя Тома в повному розпалі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...