• «Нацист» Ларс фон Трієр став «персоною нон грата» у Каннах

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    П'ятниця, 20 травня 2011 року
Відомого датського кінорежисера Ларса фон Трієра дирекція 64-го Канського кінофестивалю за необережні висловлювання об’явила «персоною нон грата».

18-го травня Ларс фон Трієр на прес-конференції,  присвяченій презентації нового фільму «Меланхолія» дозволив собі необачно висловитися стосовно своєї симпатії до Гітлера і нацизму, повідомляє Бі-Бі-Сі.

«Я розумію Гітлера, я думаю, від зробив деякі неправильні речі, дійсно неправильні, але я уявляю собі як він сидить у своєму бункері»,  – заявив Трієр під час прес-конференції. Кінорежисер також необачно зауважив, що вважає себе нацистом.

Згодом цього ж дня Трієр вибачився за свої слова. «Я не антисеміт і не підтримую будь-яким чином расові утиски і я не нацист»,  – сказав він в заяві.

Не зважаючи на вибачення, наступного дня організатори кінофестивалю опублікували на офіційному сайті заяву: «Дуже прикро, що Ларс фон Трієр використав кінофестиваль, щоб висловити коментарі, які є неприйнятними і суперечать  принципам людяності. Рада директорів рішуче засуджує ці коментарі і об’являє Ларса фон Трієра «персоною нон грата» на Каннському кінофестивалі».

Існували побоювання стосовного того, що у зв’язку з такою поведінкою Ларса фон Трієра, його картину «Меланхолія», буде знято з програми конкурсу.

З цього приводу президент фестивалю Жіль Жакоб заявив агентству Associated Press, що рада директорів кінофестивалю розглядала можливість виключення «Меланхолії» з конкурсної програми, але врешті-решт вирішили провести різницю між людиною і її твором.

Нагадаємо, що Ларс фон Трієр неодноразово відзначався подібною легковажною поведінкою, з метою привернути до себе увагу журналістів та громадськості. Але, здається, цього разу, він дещо переступив рамки дозволеного. Експерти відмічають, що цей випадок може суттєво вплинути на подальшу творчу діяльність режисера.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...