• Майкл Дуглас у кіно та житті

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Понеділок, 31 січня 2011 року
Майкл Кірк Дуглас, син всесвітньовідомого американського актора Кірка Дугласа й англійської акторки Діани Діл, народився 25 вересня 1944 р. у м. Нью-Брансвік, Сполучені Штати. Батьки Майкла розлучилися, коли йому було лише 5 років, після чого мати, забравши дітей, переїхала в Коннектикут, де повторно взяла шлюб. У той час молодий Майкл Дуглас бачив свого батька лише на екрані телевізора та в кіно, однак, коли він вступив до військової академії, вони стали бачитися значно частіше, Майкл навіть іноді допомагав Кірку Дугласу на знімальному майданчику в якості помічника режисера. Саме тоді починалось його захоплення кінематографом.Батько Майкла, Кірк Дуглас (ім'я при народженні Ісай Данилович Демський), мав російсько-єврейський родовід, він був однією із найкрупніших світових зірок кінематографа в 40-х і 50-х роках 20-го сторіччя. Глядачам колишнього СРСР він запам'ятався за фільмом «Спартак» (1960р.). Кірк Дуглас був проти того, щоб Майкл починав акторську кар'єру, й говорив, що кіно - це індустрія з безліччю падінь і всього лише з декількома зльотами. Однак, закінчивши військову академію, молодий Майкл Дуглас вирішив не йти до престижного університету "Йель", а пішов навчатись на факультет драматичного мистецтва в Каліфорнійському Університеті, де він познайомився з Дені Де Віто. Їх дружба триває й до сьогоднішнього дня.Майкл Дуглас починав зніматися в кіно ще у 1969 році, однак, перші стрічки з його участю не мали всесвітньої відомості та популярності, крім серіалу "Вулиці Сан-Франциско" (1972 рік), в якому він знімався протягом декількох років і котрий користувався у США деякою популярністю. Не домігшись слави на акторський арені, Майкл вирішив тимчасово перекваліфікуватися в продюсера, і тут на нього чекав великий успіх. Продюсована ним стрічка Мілоша Формана "Політ над гніздом зозулі" (1975 рік) із Джеком Ніколсоном у головній ролі стала хітом і отримала 5 "Оскарів", у тому числі й у номінації "Кращий Фільм Року". Дуглас як актор став відомим, знявшись із Денні Де Віто і Кетлін Тернер у романтичній комедії "Роман із Каменем" (1984 рік). Через кілька років ті ж самі актори знялись у сіквелі "Перлина Нілу" (1985 рік) й у фільмі Дені Де Віто "Війна Подружжя Роуз" (1989 рік).

 
Свій перший "Оскар" за акторську роль Дуглас одержав після зйомок у фільмі Олівера Стоуна "Уолл-Стріт" (1987 рік), а після скандального "Основного Інстинкту" (1992 рік) із Шерон Стоун, Майкла Дугласа почали називати одним із найбажаніших чоловіків Голівуду. Герой Майкла - це цілеспрямований персонаж, що не звик програвати та знає, чого бажає домогтися, найчастіше не звертає увагу на чужу думку. Саме цими рисами, мабуть, актор і завоював американську публіку. Яскравими прикладами таких ролей є амбіційний брокер Гордон Гекко («Уолл-Стріт»), процвітаючий бізнесмен Ніколас Ван Ортон («Гра»), детектив Нік Карен («Основний Інстинкт») та ін.Майкл не є голлівудським Дон Жуаном, зі своєю першою дружиною вони прожили разом більше 20 років, однак, ця ідилія була порушена появою в житті Дугласа Кетрін Зети-Джонс, що, незважаючи на свій молодий вік (молодше Майкла на 25 років), не побоялася зв'язати себе з ним шлюбними вузами. Вперше актор побачив Кетрін Зету-Джонс на прем'єрному показі фільму "Маска Зоро". Майкл Дуглас відразу закохався у молоду красуню й вирішив у щоб то не стало домогтися її взаємності. Ця англійська акторка виявилася такою, що не просто завоювала Голлівуд, а й поклала його до своїх струнких ніг як заслужений трофей.

 
Неодноразово за результатами різних опитувань Кетрін Зета-Джонс визнавалася найвродливішою акторкою світу. Зростаюча популярність зробила її однією з найбільш високооплачуваних голлівудських зірок. Майкл Дуглас і Кетрін Зета-Джонс уже встигли знятися в спільному фільмі "Трафік", щоправда, там у них не було жодної спільної сцени. Між ними завжди щось було: зйомки в різних кінцях світу, постійні роз'їзди, адже кожний з них - актор зі світовою популярністю, медійна особа, життя якої - заходи, тусовки й ще мільйон світських справ, від яких так важко відірватися. У Майкла й Кетрін двоє дітей - син Ділан, якому зараз 10 років, і семирічна донька Кері.У серпні 2010 року лікарі виявили в Майкла Дугласа рак гортані. За словами самого 66-літнього актора, сильно боліти горло у нього стало ще на початку 2010 року, однак тоді лікарі не змогли встановити причину недуги. Лише після лабораторних досліджень вдалося встановити правильний діагноз. Під час одного з інтерв'ю Дуглас зізнався, що зловживав алкоголем та цигарками, які можуть сприяти виникненню подібного захворювання. Нагадаємо, в 90-і роки Майкл Дуглас досить довго боровся з алкогольною залежністю. Його зведений брат, актор Ерік Дуглас, помер в 2004 році через передозування алкоголем й таблеток снодійного. Як повідомляв раніше InterRight, в 2010 році нещастя торкнулося Майкла Дугласа і сталося з його старшим сином Кемероном. У квітні минулого року федеральний суд Нью-Йорка засудив Кемерона Дугласа до п'яти років ув'язнення за зберігання й розповсюдження наркотиків. 31-річний парубок повинен був також сплатити 25 тисяч доларів штрафу й провести 450 годин на суспільних роботах.На сьогодні 66-річний Майкл Дуглас завершив прописаний лікарями курс лікування. Протягом восьми тижнів актор проходив хіміотерапію й радіотерапію. На думку лікарів,  лікування ракової пухлини в горлі пройшло успішно й зірка Голлівуду може розслабитися й більше надто не випробувати свій організм.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...