• В Україні показують стрічку про біографію відомого вченого Стівена Хокінга

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Субота, 21 лютого 2015 року
Біографічна драма про захоплююче і в той же час трагічне життя геніального вченого Стівена Хокінга стартувала в українському прокаті 19 лютого.

Байопік розповідає про нашого сучасника, англійського фізика-теоретика, дослідника «чорних дір» Стівена Хокінга. Ця історія про кохання, самопожертву, сенсаційні наукові відкриття і особисту драму генія вже стала одним з ключових фаворитів на отримання головної кінопремії світу.

Ще під час свого студентства в Оксфордському університеті у Стівена почали з’являтися ознаки бічного аміотрофічного склерозу, які призвели до паралічу. Закінчував Оксфорд майбутній основоположник квантової космології вже важко хворою людиною. Однак хвороба не завадила йому отримати освіту ще й у коледжі Трініті-хол Кембриджського університету і надалі стати професором цього навчального закладу, а також отримати почесне звання члена Лондонського королівського товариства.

Проте всі його досягнення лишилися б тільки мрією, якби не його дружина Джейн Вайлд. Не злякавшись хвороби чоловіка, Джейн залишилася йому вірною помічницею, доглядальницею, а головне його голосом. Адже після кількох операцій Стівену була проведена трахеотомія і він втратив здатність говорити. Джейн присвятила чоловікові двадцять п'ять років свого життя, після чого вони розлучилися. Але це вже не потрапило до кадру, як і наступне одруження професора на своїй доглядальниці тощо.

Драма «Стівен Хокінг. Теорія всього» — це ода силі любові і вірності своїй мрії. Сюжет доповнює хороша режисерська і операторська робота, яку вже високо оцінили кінокритики. Також варто відзначити і роботу художників, яким вдалося відтворити атмосферу Британії середини минулого століття.

Режисер стрічки — британець Джеймс Марш. Головні ролі виконали Едді Редмейн і Фелісіті Джонс.


Читайте також:
«Шрам»: прем’єра історичної драми до 100-річної річниці геноциду вірмен


Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...