ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Історична драма про геноцид вірмен 100 років тому — вже на екранах

Велика Епоха
Історична драма «Шрам» присвячується 100-річній річниці Геноциду вірмен. Драма стартувала в українському прокаті 19 лютого.

Режисер фільму Фатіх Акін. Фото: ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP/Getty Images
Режисер фільму Фатіх Акін. Фото: ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP/Getty Images
Стрічка «Шрам» присвячена трагічним подіям столітньої давнини, коли починаючи з 1915 року влада Османської імперії розпочала масові вбивства вірмен. Кількість жертв вірменської трагедії, за різними джерелами, коливається від 500 тисяч до 1,5 мільйона людей.

На тлі примусового виселення вірменських жінок, дітей і людей похилого віку до сирійської пустелі, де на них чекала або смерть від голоду і спраги, або від рук мародерів, на тлі масових вбивств вірменської інтелігенції і боєздатних чоловіків розповідається історія однієї родини.

Батько двох дочок Назарет Манукян під час Геноциду вірмен втратив свою сім'ю. Він дивом врятувався сам і багато років жив із думкою, що його дочки-близнючки загинули. Проте несподівано з'явилася надія, що, можливо, дівчата вижили. Назарет відправляється на їхні пошуки і долає тисячі кілометрів від рідного села Мардін до Нового Світу — Гавани і Північної Дакоти.

Режисером фільму став німецький кінорежисер турецького походження Фатіх Акін. За його словами, він працював над цією стрічкою в надії, що вона стане певним мостом між тими турками, які визнають факт геноциду вірмен, та тими турками, хто його заперечує.

Також режисер вибачився за дії своїх предків.

«Хоча я не можу говорити від імені всього турецького народу, але від себе особисто прошу вибачення за ту великий біль, який мої предки заподіяли вірменам, і хотів би звернутися до вас словами із Євангелія: «Отче, пробач їм, бо не відають, що творять», — говорить Фатіх Акін.


Читайте також:
Мелодрама з Катрін Денев стартувала в українському прокаті