• Військова драма «Гра в імітацію» вже в кінотеатрах

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Четвер, 5 лютого 2015 року
Військова драма, яка заснована на реальних подіях, «Гра в імітацію» режисера Мортена Тільдума з 5 лютого вже в українському прокаті.

Прем'єра фільму «Гра в імітацію» стала однією з найбільш довгоочікуваних кінопрем'єр 2014 року. В основі сюжету картини — реальна історія про спроби вчених зламати код шифрувальної машини «Енігма», яку використовувала для передачі військових даних нацистська Німеччина у Другій світовій війні.

Над дешифруванням працювали кращі фахівці, математики, вчені Британії. Проте кожного разу їхні спроби були невдалими, а це означало одне — ще один план нацистів був успішно реалізований і, як результат — величезні людські втрати.

У пошуках нових фахівців, британська розвідка звернулася до Алана Тьюрінга — геніального математика і криптографа. Разом з іншими вченими Алан працював в Урядовій школі кодів і шифрів, де кипіла робота над розшифруванням повідомлень нацистської машини «Енігма».

Однак зламати код виявилося не найважчою задачею вчених. Головне завдання полягало в тому, як отриману інформацію використовувати, щоб нацисти не запідозрили про перехоплення секретних повідомлень військово-морського флоту Німеччини.

Режисер Мортен Тільдум приділив чималу увагу соціальним конфліктам Великобританії того часу, які виникали навколо питань нерівності чоловіків і жінок, жорстоких законів щодо гомосексуалістів тощо. За сюжетом Алан Тьюрінг належав саме до таких «ізгоїв» суспільства. Незважаючи на свої заслуги перед Британією та її союзниками, на свій неоціненний внесок у розвиток теорії штучного інтелекту, Алан Тьюрінг став жертвою противників гомосексуалізму.

Роль геніального математика зіграв британський актор Бенедикт Камбербетч. Також у фільмі знялися Кіра Найтлі і Марк Стронг.

Картина була удостоєна звання найкращого британського фільму 2014 року за версією видання THE INDEPENDENT.


Читайте також: 

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...