• Прем'єра із сильним соціальним підтекстом: «Два дні, одна ніч»

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Субота, 4 жовтня 2014 року
Бельгійські брати-режисери Жан-П'єр і Люк Дарденни представляють глядачам свій новий витвір — стрічку «Два дні, одна ніч» з голлівудською зіркою Маріон Котійяр у головній ролі. Прем'єра в Україні запланована на 2 жовтня.

Шістдесятирічні брати-режисери — володарі двох премій «Золотої пальмової гілки» за роботи «Розетта» і «Дитя». Стрічка «Два дні, одна ніч» не була удостоєна такої нагороди Канського кінофестивалю, проте не залишилася непоміченою серед кінокритиків і кінолюбителів за свій соціальний підтекст.

За сюжетом фільму мати двох дітей Сандра (Маріон Котійяр), долаючи стрес і депресію, з'являється у п'ятницю на роботі і дізнається, що за її звільнення проголосували 14 співробітників із 16. З’ясувалося, що бригадир невеликої фабрики, де працює Сандра, Жан-Марк (Олів'є Гурме) напередодні зібрав усіх службовців і оголосив, що потрібно зробити вибір — або залишити співробітника на роботі або отримати премію у тисячу євро.

Однак Жюльєт (Катрін Сале) — колега Сандри, вмовляє працівників фабрики провести повторне голосування у понеділок. За підтримки свого чоловіка (Фабріціо Ронджоне) Сандра, долаючи страх і сором, вирішує за два дні вихідних зустрітися з кожним співробітником і переконати не голосувати за її звільнення.

Нам, напевно, сюжет братів Дарденн відразу нагадає сюжет радянського фільму «Гараж», де режисер показав весь спектр слабкої волі та цинізму, коли мова заходить про особисті інтереси. Тут Сандра стикається також із проявом жадібності, брехливості, малодушності, а також докорами сумління співробітників, перед якими постала загроза втрати власної тимчасової вигоди.

Умовляючи своїх колег зробити правильний крок, Сандра сама стикається з проблемою морального вибору. Чи пройде сама Сандра таке випробування?


Читайте також:
Бойовик «Праведник»: встановлення справедливості по-американськи


Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...