• Українська стрічка «Плем'я»: кохання мовою жестів

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Неділя, 14 вересня 2014 року
Стрічка «Плем'я» українського режисера Мирослава Слабошпицького, в якому не прозвучить жодного слова, готова постати перед українським глядачем. Прем'єра запланована на 11 вересня.

«Кіно про перше кохання у досить жорстокому світі, який замкнутий у стінах інтернату для глухих. Нерідко їх називають німими, але це некоректно, на це ображаються», — розповів про свою роботу Мирослав Слабошпицький.

Історія кохання між підлітками Сергієм та Анною, які майже не чують, в школі-інтернаті розвивається на тлі повної розрухи, звалищ сміття, недобудованих будівель, які розмальовані граффіті. В такому середовищі глухі підлітки вчаться виживати, збираючись у зграю, де немає моральних законів — є тільки способи виживання. У фільмі показаний темний бік нашої з вами реальності — злодійство, насильство, сексуальні домагання тощо. Розумієш, що все це цілком реальне і може бути зовсім поруч, і від цього стає по-справжньому страшно.

Український фільм вже встиг гідно прозвучати на Канському кінофестивалі, де отримав на «Тижні критики» відразу три нагороди, включаючи Гран-прі. Незважаючи на те, що в стрічці знімалися непрофесійні актори, «проблемний» фільм не залишив байдужими глядачів престижного кінофестивалю.

Варто відзначити, що фільм був знятий повністю мовою жестів, без субтитрів і закадрового голосу. Стрічка-експеримент «Плем'я» стала для режисера дебютом у повнометражному кіно. Журнал Forbes, складаючи рейтинг провідних українських кінорежисерів, визначив для Мирослава Слабошпицького друге місце із десяти.


Читайте також:
Чарівна мелодрама про хвору на рак дівчину: «Винні зірки»


Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...