• «Посвячений»: фільм-антиутопія 2014 року

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Субота, 30 серпня 2014 року
Фантастичний фільм-антиутопія «Посвячений» від режисера Філліпа Нойса розповість про утопічну модель цивілізації майбутнього. Тільки молодий і гарячий розум насмілиться засумніватися в його ідеальності і дати людям надію на справжнє життя. Прем'єра фільму запланована на 28 серпня.

Немає воїн, конфліктів, хвороб, а також відсутні емоції, почуття, сумніви. Люди майбутнього побудували ідеальну форму цивілізації, де у кожної істоти своя роль і призначення, яке йому визначають старійшини. Проблеми вибору не існує — ти повинен вибрати між сірим і сірим. Все дуже просто і зрозуміло.

Щоденна обов'язкова ін'єкція пригнічує природні почуття і емоції людини. Юнак Джонас до сімнадцяти років жив за такими правилами суспільства, поки не прийшов День посвячення — коли кожній людині, що подорослішала, Рада товариства визначає його роль в соціумі до кінця життя. Якості Джонаса були відзначені особливо і виявилося, що хлопець незвичайний і може стати наступником Вчителя на ім’я Хранитель, а надалі стати Хранителем пам'яті — пам'яті про минуле.

Уже на своєму першому уроці у Хранителя Джонас розуміє, що його світ не такий вже ідеальний, що у людства є глибинна історія, є щасливі моменти і є жорстокі війни. Хлопець розуміє, що у людини є здатність відчувати, співчувати і нарешті кохати. Чого позбавлені всі жителі його суспільства.

Хранитель показав Джонасу, до чого призвела беземоційність і безчутливість суспільства — люди так само вбивають, як і раніше, але тепер вони не сумніваються і не замислюються про наслідки. Вони просто роблять те, що їм сказали.

Джонаса охоплює жах, тепер він знає, де правда, а де брехня. Хранитель розкриває своєму наступнику таємницю, яка може змінити все, може повернути людям пам'ять.

Перед обраним стає нелегке завдання — виступити проти всієї Ради товариства, щоб дати людям надію і порятунок.

Фільм знятий за мотивами роману американської письменниці Лоїс Лоурі «Хранитель».


Читайте також:
«Якщо я залишусь»: померти або продовжити жити


Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...