• «Шері» – драма кохання відомої куртизанки на схилі років

  • Середа, 20 жовтня 2010 року
Фільм режисера Стівена Фрірза за романом Колет оповідає про життя колись відомої куртизанки – прекрасної, розумної і милої Леа Де Ланваль (Мішель Пфайфер), яка, вже в похилому віці, вирішує просто насолоджуватися життям у селі.

На той час молодий і безпутний Фред Пілу (Руперт Френд), син приятельки Леа – куртизанки Шарлотти (Кеті Бейтс), теж втомився від нескінченних розваг і вирішує відправитися в село разом з Леа, яку знає з дитинства.

Так починається їх шестирічний роман у тихому сільському середовищі. Але настає час, коли мати Фреда підшукує йому наречену, але одруження йому загрожує  втратою великої суми грошей. Леа і Фред розлучаються, але, як не намагаються, все ж не можуть викреслити один одного зі своєї  пам'яті. Ніщо в житті їх більше не радує, в душі тільки одне: жагуча туга і гірко-солодкі спогади.   

Образ Леа у виконанні неперевершеної Мішель Пфайфер, на поверхневий погляд образ милої і жіночної дами, але насправді ж це глибоко приховані почуття. Це допомогло їй уникнути самого небажаного побічного ефекту в її професії – серйозної закоханості.

У перегляді картини нам розкривається вся глибина душі Леа. Вона лише з ввічливості іноді відвідує своїх приятельок по колишньому роду справ. Вона бачить їх жадібність і вульгарність, але іншого оточення у неї просто немає. Єдиний по-справжньому близький їй чоловік – її молодий коханець Фред.

Автори картини представляють погляду глядача прекрасну епоху, ще не займану війною. Це квітучі сади з тонким ароматом рожевої акації і розкішні житла колишніх «жриць кохання», які тепер можуть насолоджуватися комфортом і владою грошей. Це розмірене життя аристократів та нестримне буяння молодих гульвіс.

Але як гіркий докір виникаючому в житті Леа і Фреда звучить німе питання: «Чому доля обійшлася з ними настільки безжально, визначивши Леа Де Ланваль народитися так рано, а Фреду Пілу так пізно?» Адже вони один для одного єдині споріднені душі у всьому світі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...