• Тема тероризму у фільмі Шекара Капура «Золоте століття»

  • Середа, 14 листопада 2007 року

Торонто. «Як і ряд фільмів, присвячених темі тероризму та показаних на Міжнародному кінофестивалі - картина «Золоте століття» - третій історичний фільм - також торкнувся цієї сучасної теми», - говорить режисер Шекар Капур.

У декількох епізодах його нового фільму, третього по рахунку в трилогії, королева Єлизавета I вимушена мати справу з радикальними католиками, які жадають, щоб шотландська королева Марія Стюарт стала королевою Англії, і намагаються убити Єлизавету.

Проте, не дивлячись на цих екстремістів, королева Єлизавета відмовляється оголосити поза законом католицький регіон і зберігає свою позицію щодо свободи віросповідання.

Капур був рішучим в своїх намірах ввести цю сучасну і актуальну тему в історичний фільм.

«Немає ніякого сенсу в створенні фільму, якщо він не має відношення до сучасності», - говорить володар «Золотого глобуса» і «Оскара» режисер Шекар Капур.

«Суспільство, яке не вчиться у історії, нічого не досягне», - додав він.

Капур, що отримав «Золотий глобус» за режисуру першого фільму «Єлизавета», заявив, що для нього не було складним продовжити трилогію, оновлену новими темами і захоплюючим драматичним сюжетом.

«Єлизавета дивно надихає... Я думаю, що в цьому фільмі вона повинна вийти за межі гордості і рамки простих смертних».

Капур зробив успішну кар'єру і має репутацію видатного режисера, проте він вважає за краще дозволяти речам відбуватися на екрані самим собою, ніж керувати всіма подіями як директор.

«Для мене створення фільму - це не питання режисури, це означає - дозволити фільму бути створеним і не стояти у нього на шляху», - говорить Капур.

«Я забезпечую їх чистим полотном, а вони утілюють фільм в реальність... Не я утілюю, а вони».

Що стосується його королеви - Кейт Бланшет, вона знаходить його таланти вище за всякі похвали і вважає, що він являє собою значно більше, ніж просто вільного режисера, зображуваного з себе.

«Шекар здатний піднятися на новий рівень, який багато режисерів визнали б дуже мелодраматичним. Йому вдається створити постійне відчуття неспокійності і небезпеки», - говорить Бланшет.

У фільмі також знімалися Клайв Оуен, Еббі Корніш, а також володар «Оскара» Джеффрі Рашу в ролі довіреного радника королеви сера Френсиса.

Світова прем'єра фільму «Золоте століття» відбудеться в жовтні.

Амір Талай. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...