• Фільм 'Монгол' вийде на екрани восени цього року (фото)

  • Вівторок, 4 вересня 2007 року

Схід і Захід, яким, як сказав Кіплінг, «не зійтися ніяк», проте, сходяться в роботі над новим фільмом Сергія Бодрова-старшого «Монгол». Проект, бюджет якого складає 15 мільйонів євро, є найбільшою міжнародною копродукцією, в якій беруть участь Росія, Німеччина, Казахстан, США.«Монгол» ще до виходу на екран отримав статус одного з найкрупніших проектів з багатомільйонним бюджетом.

Режисером фільму є Сергій Бодров-старший — один з самих «брендових» і відомих за кордоном постановників. Одна з його картин, «Кавказький полонений», номінувалася на «Оскар», наступна — «Давай зробимо це скоріше» — брала участь у конкурсі Московського міжнародного кінофестивалю, а картина «Ведмедячий поцілунок» була представлена в конкурсі Венеціанського фестивалю.

Сценарій «Монгола» написаний Бодровим спільно з Аріфом Алієвим, з яким Бодров працював над сценарієм «Кавказького полоненого». Сценарій «Монгола» був перекладений на декілька мов.

Фільм знімався на монгольській мові.

Зйомки проводилися переважно в північному Китаї та Казахстані. Основним місцем дії стала Внутрішня Монголія, китайська провінція, де зараз проживає більше монголів, ніж в самій Монголії.

Головним художником картини виступає знаменитий художник Даші Намдаков, чиї роботи представлені в найпрестижніших світових галереях і музеях, а його скульптури є в приватних колекціях російського Президента та лідерів іноземних держав.

Операторами-постановниками фільму стали Сергій Трофімов, який зняв обидва російські кінохіти останніх років «Денний дозор» та «Нічний дозор», і голландець Рохієр Стофферс, що знімав «Перо Маркіза де Саду» і оськароносний «Характер».

Монтаж фільму ведеться в Лос-Анджелесі. Монтажером картини є лауреат премії «Оскар» за фільм «Матриця» Зак Стенберг.

Головну роль в «Монголові» грає світова зірка — японський актор Таданобу Асано, що знімався в таких відомих фільмах, як «Табу» Нагіси Осіми та «Затоiчи» Такесі Кітано.

Одну з головних ролей — Таргутая, ворога Темуджіна — зіграв алтайський актор Амаду Мамадаков, зірка «9 роти» Федора Бондарчука та серіалу «Солдати», актор трупи театру «Et cetera». Амаду — єдиний російський актор, зайнятий в проекті.

На роль Борте, дружини Темуджіна, режисер вибрав монгольську студентку-журналістку Хулан Чулуун.

Роль Джамухи — друга Темуджіна — зіграв зірка китайського кіно Сун Хон Лей, що знімався у відомому фільмі Цуя Харка «Сім мечів».

У фільмі достатня кількість батальних сцен, що дає підставу для порівняння «Монгола» з «Війною і миром» Сергія Бондарчука.

Зйомки фільму почалися у вересні 2005 року і закінчилися у листопаді 2006 року. На екрани фільм вийде восени 2007 року.

Історична довідка:

Чингисхан. Великий хан Монгольської імперії (1155 — 18 серпня 1227).

Чингисхан (Темуджін) — легендарний ватажок війська монголів, один з найвідоміших завойовників в історії людства, який зумів об'єднати розрізнені племена монголів і створити колосальну імперію, порівнянну за розмірами лише з імперією Олександра Македонського. Різні джерела дають суперечливі відомості про дату народження Чингисхана. Називається 1155, 1162 або 1167 рік. Достовірно відомо, що він народився в районі озера Байкал, яке тоді належало Монголії. Згідно легенді, немовля з'явилося на світ із згустком крові, яка запеклася, в руці, що вважалося хорошим знаком у монголів. Сам Чингисхан говорив, що він є сином Неба, оскільки його прародителем був сірий вовк, що спустився з небес на Землю.

Дитинство майбутнього воїна пройшло в умовах постійної боротьби за владу між дрібномаєтними ханами. Його батька отруїли татари, коли Темуджіну було дев'ять років. Довгий час родина жила в убогості, насилу здобуваючи прожиток в монгольських степах. Одного разу, як свідчить переказ, маленького Темуджіна захопив Таргутай, але замість того щоб убити він повів його по своєму табору кочівників, закувавши в дерев'яний ошийник. Вночі Темуджін відмітив, що окови прикріплені слабо, і втік з табору. Таргутай шукав утікача декілька днів, але марно. Єдине, що він дізнався про обставини втечі Темуджіна, було наступне: всі, кого зустрічав на шляху Темуджін, були уражені вогнем, що горів в його очах, тому вони не посміли перегородити йому дорогу, а навпаки, допомагали.

Темуджін підпорядкував собі декілька племінних військ, з якими пішов на підкорення монгольської народності меркітов. На них він вперше випробував тактичний прийом, який допомагав йому перемагати і в майбутньому, — ніколи не залишати у себе в тилу ворожі сили. Він знищував всіх на шляху до мети. Коли сили Темуджіна сталі настільки великі, що він міг змагатися з непереможними татарами, полководець спочатку розбив їх в бою, а потім вирізував всіх представників народності, зростання яких перевищувало довжину осі похідного воза.

У 1206 році на річці Онон відбувся курултай татаро-монголів, на якому Темуджін був вибраний верховним правителем всіх об'єднаних племен. Саме тоді він був наречений Чингисханом (Володарем Всесвіту). Курултай став поворотною подією в історії монголів: тепер вони були готові виступити в завойовні походи. З'явився народ, єдність якого базувалася на уніфікованому управлінні, території і, головне, державності. При цьому держава монголів була з початку і до кінця творінням рук Чингисхана.

Одним з найбільших завоювань Чингисхана було підкорення Китаю. Протягом трьох років йшов повільний наступ, і лише у 1214 році Чингисхан ненадовго відступив, дозволивши своєму війську небагато відпочити. У 1215 році Пекін був узятий. Остаточне підкорення країни Чингисхан доручив своїм воєначальникам, а сам попрямував далі — завойовувати світ. «Наступним пунктом програми» був Хорезм, центр східної культури тієї епохи. Формальним приводом для війни стало розорення каравану, який належав Чингисхану. Кампанія проти Хорезма була завершена в 1223 році.

Помер Чингисхан 18 серпня 1227 року.

Народившись в маленькому монгольському племені, він, син рядового вождя, добився того, що його армії переможно пройшли від меж Китаю до берегів Дніпра. Хоча створена ним імперія врешті-решт розпалася, як через невміле правління подальших монгольських володарів, так і внаслідок об'єктивних історичних закономірностей, вона залишила численні свідоцтва своїх перемог над іншими народами.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...