• Муза на ім'я Ума Турман

  • Понеділок, 25 червня 2007 року

Ума Турман народилася 29 квітня 1970 року в Бостоні, США, в родині відомого історика-буддиста Роберта Турмана і шведки за походженням Нені он Шлебредж - психотерапевта. Ума виросла в Індії, оскільки її батько свого часу отримав пропозицію щодо роботи у цій загадковій країні. У них вдома часто гостювали буддійські ченці, одного разу навіть її родину відвідав сам Далай Лама.

У п'ятнадцять років Ума приймає рішення кинути школу заради акторської кар'єри і переїздить до Нью-Йорка. Вона заробляла на життя, працюючи моделлю і посудомийкою, як і її мати, коли та приїхала в США зі Швеції. Потім були перші незначні ролі. Найбільш важливою роботою на початку кар'єри стала роль в картині «Небезпечні зв'язки» (1988), де її партнерами стали Джон Малковіч, Мішель Пфайффер і Кіану Рівз. Її робота в цьому фільмі була високо оцінена критиками.

У 1990 році Ума виходить заміж за британського актора Гері Олдмена, проте шлюб виявився недовгим, і через два роки сім'я розпалася. З чуток, причиною розлучення стала надмірна пристрасть Олдмена до випивки.Справжня слава до Уми Турман прийшла після того, як вона зіграла роль Мії Уоллес, дружини гангстера в культовому фільмі Квентіна Тарантіно «Кримінальне чтиво» (1994). Фільм викликав справжню сенсацію, був названий однією з кращих картин десятиліття, завоював «Золоту пальмову гілку» кінофестивалю в Каннах. Квентін Тарантіно став світовою знаменитістю, а Ума Турман була номінована на Оскара, як краща актриса другого плану.

Під час зйомок футурологічного триллера «Гаттака» (1997) Ума знайомиться із своїм майбутнім другим чоловіком актором Етаном Хоуком, який був її партнером по фільму. Як це вже часто траплялося в її кар'єрі, фільм був високо оцінений критиками, але не мав касового успіху. Зате через рік вона вийшла заміж за Етана Хоука і незабаром у них народилася донька. У січні 2002 року у подружжя з'явилася і друга дитина - син Роан.

У 2003 році Ума Турман знову працює разом з Квентіном Тарантіно над картиною «Вбити Біла» (вийшла в двох частинах), з яким у неї після зйомок «Кримінального чтива» зав'язалася тепла дружба. Режисер навіть відклав на рік початок роботи над фільмом через вагітність Уми, не бажаючи віддавати роль іншій актрисі.

Рік очікування не виявився марним: фільм зібрав у всьому світі понад 110 000 000 доларів, а Ума Турман була номінована на «Золотий глобус» як краща актриса. Квентін Тарантіно часто називає Уму Турман своєю музою. Вочевидь, в його словах є велика частка правди.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...