• Кіану Рівз - містичний персонаж

  • Середа, 16 травня 2007 року

Ролі простих обивателів - це не його амплуа. Його герої завжди трохи «не від світу цього». Вони в безперервному русі, пошуках свого шляху і місця в житті, або найактивнішим чином беруть участь у битві між Добром і Злом (причому як на тому, так і на іншому боці).

Кіану Чарльз Рівз народився 2 вересня 1964 року в Бейруті, Ліван. Своєю яскравою екзотичною зовнішністю він зобов'язаний своєму корінню: його батько наполовину гаваєць, наполовину китаєць, а мати англійка. У перекладі з гавайської, Кіану означає «прохолодний гірський вітер».

Його батьки розлучилися, коли Кіану був дитиною. Мати з дітьми переїхала до Канади. Кіану Рівз досі має канадське громадянство. Свою акторську кар'єру він почав у віці 15 років, беручи участь у сценічних постановках в місцевому клубі. В 17 років його виключили зі школи за неуспішність, після чого він підробляв різними способами.

З шістнадцяти років він почав зніматися в телесеріалах і рекламних роликах, а до 22 років вже взяв участь у парі фільмів. Після декількох незначних ролей, він отримав гарні відгуки за свою роль у підлітковій драмі «На березі ріки», «Неймовірні пригоди Білла і Теда» (1986). Потім він знімається в костюмованій картині «Небезпечні зв'язки» (1988).Цікавою виявилася його роль у філософському фільмі кінокласика Бернардо Бертолуччі «Маленький Будда» (1992). Кіану Рівз виконав роль Сіддхартхи Гаутами - індійського принца, який відмовився від слави і влади в ім'я пошуків істини і досягнення духовного просвітлення, і який згодом увійшов в історію як Будда Шакьямуні - засновник буддизму. Картина отримала високі відгуки критиків, хоч і не мала успіху в прокаті.

Справжній успіх прийшов до нього з фільмом "Швидкість" (1994), в якому Кіану зіграв поліцейського, що рятує людей із замінованого автобуса. У всьому світі фільм зібрав близько 300 мільйонів доларів. Кіану Рівз став справжньою зіркою, проте зніматися в продовженні фільму «Швидкість-2» відмовився, оскільки йому не сподобався сценарій. Касовим успіхом користувалися й інші стрічки за участю Рівза - «Мій власний штат Айдахо», «На гребені хвилі», де його партнером став Патрік Суейзі, футуристичний «Джоні Мнемонік» - екранізації кіберпанківського роману Уїльяма Гібсона.

У містичному триллері «Адвокат диявола» (1997), де його партнерами по фільму стали Шарліз Терон і Аль Пачіно, який виконав роль диявола, він зіграв адвоката-кар'єриста, що продає свою душу дияволові. Причому, заради можливості попрацювати з Аль Пачіно, Рівз навіть погодився на пониження власного гонорару.

Справжній пік популярності до нього прийшов після виходу на екрани «Матриці» (1999) - фантастичної картини братів Вачовскі, яка була удостоєна 4 Оскарів. Герой Рівза хакер Нео (у звичайному житті Томас Андерсон) дізнається страшну реальність, що існуючий звичний йому світ - всього лише ілюзія, створена суперкомп'ютером, щоб тримати людей у покорі. Нео стає обраним, який зможе врятувати людство від влади машин. В одному з інтерв'ю Кіану Рівз так сказав про свого героя: «Я вважаю Нео людиною високої моралі, його етика, пошук справжнього життя, те, як він поводиться по відношенню до інших людей і до себе - все це примушує мене захоплюватися Нео».

Фільм мав грандіозний касовий успіх і зібрав 460 мільйонів доларів у всьому світі. У 2003 році майже одночасно вийшли його продовження - «Матриця: перезавантаження» і «Матриця: революція».

Одні з останніх робіт Рівза - містичний триллер «Костянтин» (2005), в якому його герой, екзорцист Джон Костянтин б'ється з темними силами і фантастична драма «Будинок біля озера» (2006), де його партнеркою стала Сандра Баллок, разом з якою Рівз вже знімався у «Швидкості».

Крім кіно, Кіану Рівз також займається музикою. Він є членом групи «Dogstar», де грає на бас-гітарі. Він мало схожий на інших голлівудських зірок, не ходить на світські вечірки, не має постійного житла і живе в готелі або у своєї сестри. Кумир мільйонів глядачок у всьому світі, Кіану Рівз досі не одружений і ретельно оберігає своє особисте життя від стороннього втручання. «Навіщо потрібно лізти в душу і відкривати всю таємницю?» - говорить він.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...