• Гаррі Поттер і орден Фенікса

  • Неділя, 17 грудня 2006 року
Зйомки четвертої картини «Гарі Поттер і кубок вогню» на сьогодні вже завершені, тепер за справу взялися тіньові ділки кіноіндустрії - композитори, редактори і монтажери. У цьому фільмі Гарі, який подорослішав, разом з його вірними соратниками Герміоною і Роном належить взяти участь в міжнародному чемпіонаті з Квіддічу.

Головною проблемою для творців серіалу є те, що діти-актори постійно ростуть і фактично вже є підлітками (Деніелу в липні випонилося вже 16). Відповідно їх герої ростуть разом з ними і в нових фільмах з'являться перед глядачами емоційнішими і вразливішими людьми. У липні Джоана Роулінг повинна видати вже шосту книгу, присвячену пригодам Гарі Поттера. Деніел заявив, що чекатиме релізу нарівні з рештою дітей світу, і користуватися своїм статусом виконавця головної ролі не збирається.

Представники порталу USA Today поспілкувалися з виконавцем ролі Гарі Поттера Деніелом Редкліффом на предмет участі останнього в зйомках п'ятої серії найпотужнішого дитячого френчайзу.

16-річний Деніел підтвердив, що обов'язково повернеться на знімальний майданчик. Робота над фільмом «Гарі Поттер і орден Фенікса» почнеться лише наступного року, а поки що акторська бригада знаходиться на заслуженому відпочинку.

Роль Амелії Боунс, глави відділу магічного правопорядку, виконає Сіан Томас а маловідомий актор Джейсон Бойд проявить себе в ролі Пьера Полкіса. Наступні призначення одним рядком - Річард Маклін (Мальколм), Чарльз Хьюз (молодий Червохвіст), Сьюзі Шіннер (молода Лілі Поттер), Річард Ліф (Аврор Девліш), Нік Шим (Захара Сміт).

Також стало відомо, що в п'ятому фільмі знову з'являться Дурслеї, а Гарі Олдман веде переговори з приводу повернення в серіал в ролі Сіріуса Блека.

 
 Рік  Країна США, Великобританія
 Оригінал  Harry Potter and the Order of the Phoenix
 Режисер  Девід Йетс
 Сценарій  Дж.К. Роулінг, Майкл Голденберг
 Продюсер  Девід Барон, Девід Хейман , Том Люіс
 Оператор  Славомір Ідзяк
 Композитор  Ніколас Хупер, Джон Вільямс
 Жанр  Пригоди, сімейний, драма, фентезі
 Бюджет  $150 000 000
 Прем'єра  (світ) 11 липня 2007

 

Від видавця:
Гарі Поттер з нетерпінням чекає закінчення канікул і початку п'ятого навчального року в Хогвартсі. Юний чарівник як ніколи страждає від самоти, а глузування і причіпки Дурслей стали зовсім нестерпними. До того ж він упевнений, що Волан-де-Морт відродився і скоро почне діяти.
Вас знову чекають небезпечні і захоплюючі пригоди, жорстока боротьба, вірні друзі та чарівний світ Гарі Поттера.
 
Гарі Поттер і Орден Фенікса.
 
Два фрагменти з роману
 
Щось сталося із самою ніччю. Темно-синє всіяне зірками небо раптом стало повністю чорним. Весь вогонь в ньому зник - не було ні зірок, ні місяця, ні ліхтарів, які смутно світили, з обох кінців провулку. Не чутно було ні віддаленого шуму машин, ні шелестіння дерев. Замість лагідного літнього вечора - холод, що пробирає наскрізь. Їх оточувала непроглядна темрява, непроникна і безмовна, немов чиясь величезна рука накинула на весь провулок щільну крижану тканину.
 
На долю секунди Гарі привиділося, ніби він мимоволі використовував чарівну паличку, хоч і опирався цій спокусі щосили. Але потім він схаменувся: вимкнути зірки було, звичайно, не в його владі. Він крутив головою на всі боки, намагаючись хоч що-небудь розгледіти, але пітьма оповивала очі, ніби чорна невагома вуаль.
 
Пролунав голос переляканого на смерть Дадлі:
- Ш-що ти р-робиш? П-перестань!
- Та нічого я не роблю! Мовчи і не ворушися!
- Я н-нічого не бачу! Я о-осліп! Я...
- Мовчи, тобі говорять!
 
Гарі стояв як укопаний, повертаючи осліплі очі то вправо, то вліво. Холоднеча була така, що він здригався всім тілом. Руки покрилися гусячою шкірою, волосся на потилиці встало дибки. Він вирячився в темряву, піднявши повіки повністю, - але без толку. Повний морок.
Неможливо... Вони не можуть з'явитися тут, в Літтл-уїнзі... Він напружував слух. Їх спочатку повинно бути чутно, тільки потім видно...
- Я с-скажу татові! - пхикав Дадлі. - Д-де ти? Що ти р-робиш?..
- Заткнешся ти чи ні? - прошипів Гарі. - Я намагаюся почу...
Він осікся, почувши саме те, чого боявся.
Довгі, хрипкі, клекочучі вдихи і видихи. У провулку було щось крім нього і Дадлі. Тремтячого від холоду Гарі пронизав жах.
- П-припини! Перестань це робити! Я тобі в-вріжу, чуєш?
- Дадлі, замов...
БУМ!
 
Важкий кулак вдарив Гарі в скулу і збив з ніг. В очах спалахували білі іскри. Другий раз протягом години Гарі здалося, що голова розколюється навпіл, і мить потому він лежав на жорсткій землі, випустивши з руки паличку.
 
- Ти ідіот, Дадлі! - залементував Гарі. Від болю з очей потекли сльози. Він якось піднявся на карачки і почав відчайдушно щось шукати в темряві. Йому чутно було, як Дадлі всліпу шкандибає по провулку, натикається на стіну, ледве не падає.
 
- ДАДЛІ, ПОВЕРНИСЯ! ТИ ЙДЕШ ПРЯМО НА НЬОГО!
 
Спотикаючись об свої ж ноги, Гарі відступав перед дементором, що наближався, розпач туманив розум.
"Зосередитися..."
 
З-під плаща дементора висунулися в його сторону дві сірих, слизьких, покритих струпами лапи. Вуха наповнив стрімко наростаючий шум.
- Експекто патронум!
 
Власний голос здався Гарі смутним і далеким. Ще одна срібляста цівка, слабкіша від попередньої. Він не може цього більше, не може примусити заклинання працювати!
 
Усередині його голови пролунав сміх, пронизливий сміх на високій ноті... Смердюче, холодне як смерть дихання дементора вже наповнювало легені Гарі, він тонув в цьому диханні.
 
"Подумати... про що-небудь радісне..."
Але не було в ньому ніякої радості... Крижані пальці дементора стулялися на його горлі, пронизливий сміх ставав все голоснішим, усередині його голови звучав голос:
 
- Поклонися своїй загибелі, Гарі... Можливо, ти навіть не відчуєш болю... Я не знаю... Я ж ніколи не вмирав...
 
Не судилося йому побачитися з Роном і Герміоною...
Їх обличчя промайнули у нього в мозку. Він судорожно схопив ротом повітря.
 
- ЕКСПЕКТО ПАТРОНУМ!
 
З вістря чарівної палички виріс величезний сріблястий олень. Його роги вдарили дементора у те місце, де в людини знаходиться серце, і відкинули назад, невагомого, як сама темрява. Олень продовжував наступати. Переможений дементор відпливав під його натиском, схожий на кажана.
 
- ТЕПЕР СЮДИ! - крикнув Гарі оленеві і понісся по провулку, обертаючись на бігу і високо тримаючи чарівну паличку, яка світилася.
 
- ДАДЛІ! ДАДЛІ!
 
Пробігши з десяток кроків, він їх побачив: Дадлі лежав на землі, скорчившись і притиснувши долоні до обличчя. Над ним низько схилився другий дементор. Взявшись слизькими лапами за його зап'ястя, він поволі, майже любовно став відводити його руки. Закрита капюшоном голова опускалася до обличчя Дадлі, немов дементор хотів його поцілувати.
 
- ОСЬ ВІН! - залементував Гарі.
 
Повз них із сильним шумом промайнув сріблястий олень. Безоке обличчя дементора було вже в якомусь дюймі від обличчя Дадлі, коли на виручку прийшли сріблясті роги. Підкинутий в повітря дементор, як і його товариш, став відпливати і незабаром зник у пітьмі. Олень, доскакавши до кінця провулку, розплився сріблястим туманом.
 
Знов ожили місяць, зірки і вуличні ліхтарі. По провулку подуло теплим вітерцем. У садах зашелестіли дерева, почувся звичний шум машин, що проїжджають по вулиці Магнолій. Гарі стояв як укопаний, органи чуття були вкрай напружені . Важко було відразу повернутися до нормального життя. Раптом він відчув, що футболка прилипла до тіла, - він був весь мокрий від поту.
 
Він все ніяк не міг повірити що сталося. Дементори - тут, в Літтл-уінгинзі!
Дадлі лежав на землі скорчений. Його трясло, він стогнав. Гарі сів навпочіпки подивитися, чи здатний Дадлі встати на ноги, і раптом почув у себе за спиною гучний тупіт. Несвідомо знову піднімаючи чарівну паличку, він різко обернувся до нового прибульця.
 
Гарі Поттеру належить четвертий рік навчання в Школі чародійництва і чарівництва "Хогвартс". Нові заклинання, нове зілля, нові вчителі, нові предмети... Все це знайомо, і Гарі з нетерпінням чекає початку навчального року. Але на школу раптово обрушується приголомшлива новина: цього року в Хогвартсі проходитиме Турнір Трьох Чарівників, і звичайно ж, кожен хоче взяти в ньому участь...
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...