• Кращі фото природи Америки — ТОП-3

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    П'ятниця, 31 січня 2014 року
Представляємо вашій увазі кращі фото природи Америки — знімки переможців та фіналістів фотоконкурсу «Ландшафти Америки», організованого американським журналом природної фотографії Outdoor Photographer в 2013 році.

Брати участь у конкурсі дозволяється будь-якому мешканцю США, що сплатив вступний внесок. Трійка переможців, яку вибирають експерти та редактори журналу, нагороджується грошовими призами, фототехнікою і розміщенням робіт у спеціальному випуску журналу.

Головного призу (сумою $1000) авторитетне журі удостоїло Майкла Шермана за знімок південної частини Гранд-Каньйону зі скелі, розташованої на захід від оглядового майданчика «Місце Мазера» (або «Мазер Пойнт»).

Південна частина Гранд-Каньйону. Вид зі скелі на захід від «Мазер Пойнт». Національний парк Гранд-Каньйон, штат Арізона. Фото: Michael Sherman/outdoorphotographer.com

Південна частина Гранд-Каньйону. Вид зі скелі на захід від «Мазер Пойнт». Національний парк Гранд-Каньйон, штат Арізона. Фото: Michael Sherman/outdoorphotographer.com

Гранд-Каньйон — один із найглибших каньйонів світу, розташований на плато Колорадо в штаті Арізона. Автор зобразив найширшу і найглибшу південну частину каньйону пізньої осені, коли вершини скель і гілки дерев покриваються першим снігом.

Майкл Шерман поставив собі за мету зняти всипаний снігом каньйон, який освітлюють промені сонця, що пробиваються крізь хмари. Завдання виявилося не таким простим, як передбачалося. Погода на кінець осені мінлива, і автор, за його словами, провів в очікуванні кілька тижнів, перш ніж каньйон оповили снігові хмари.

Якось рано вранці Майкл, відганяючи дрімоту, вкотре вирушив до оглядового майданчика «Мазер Пойнт», на ходу розігріваючи пальці для підтримки «боєготовності». Снігопад, за черговим прогнозом синоптиків, повинен був вщухнути, а хмари над каньйоном злегка розсіятися, обіцяючи сонячний день. Прогноз прогнозом, але що ж влаштує погода насправді? Без особливих надій на успіх Майкл підійшов до краю обриву і здивований застиг — світанкові промені нарешті зігріли скелі! Сонце впевнено сходило над обрієм, і смуга світла швидко переміщалася незліченними вигинами всередині каньйону. А Майкл Шерман йшов слідом за світанком по верху каньйону, знімаючи один краєвид за іншим. Видовище було настільки величним, що автора й донині пробирають мурашки при спогаді про ту гонитву за світлом.

Друге місце (і приз $500) завоювало фото заходу Сонця на морському узбережжі штату Орегон, зняте в кінці весни фотографом Джефом Стесні.

Величний захід сонця. Узбережжя штату Орегон. Фото: Jeff Stasney/outdoorphotographer.com

Величний захід сонця. Узбережжя штату Орегон. Фото: Jeff Stasney/outdoorphotographer.com

Якщо чогось дуже хочеш, то це неодмінно збудеться. І фото Джеффа Стесні тому підтвердження. Автор сильно побажав, щоб останній день його творчої поїздки виявився найнезабутнішим. І це сталося. Проїжджаючи ввечері вздовж узбережжя моря, Джефф Стесні побачив чарівну картину заходу на тлі килима з хмар, який закрив майже все небо. Звичайно, упустити такий краєвид було б непростимо. Пізніше один автор, теж фотограф-професіонал, зізнався, що цей знімок — один з кращих видів заходу сонця у штаті Орегон, який йому відомий.

Третє місце (і приз $250) експерти присудили Дюку Міллеру за знімок зливи і подвійної веселки над кратерним озером Крейтер.

Злива і подвійна веселка на озері Крейтер, штат Орегон. Фото: Duke Miller/outdoorphotographer.com

Злива і подвійна веселка на озері Крейтер, штат Орегон. Фото: Duke Miller/outdoorphotographer.com

Озеро кратера Крейтер — головна визначна пам'ятка однойменного національного парку штату Орегон. Особливість води озера — її чистота і глибокий синій колір, що явно помітно навіть на знімку.

На кінець третього дня подорожі парком Крейтер автор разом із дружиною під'їхав до озера, абсолютно не замислюючись про зйомки. Поки Дюк паркував машину на стоянці біля ресторанчика, над озером раптом пішов сильний дощ. А до моменту, коли подружжя вийшло з машини, дощ так само раптово пішов на спад. Чуття професіонала підказало Дюку Міллеру, що саме зараз дуже вдалий час для знімка. Так і виявилося. Автор поставив штатив на терасі ресторану, розташованого на висоті близько 300 метрів над рівнем озера, і зробив чудовий знімок зливи, закрученої вітром над гладдю води. А призахідне Сонце до всього того переломилося у водному пилу подвійною веселкою.

Крім фотографій трійки переможців фотоконкурсу «Ландшафти Америки», редакція журналу Outdoor Photographer люб'язно розмістила роботи фіналістів, відібрані за результатами онлайн-голосування, з якими ви можете ознайомитися в галереї нашого сайту.

Підписатися:

Коментарі