• Чи відчувають підлітки тиск з боку однолітків — всесвітнє опитування

  • Середа, 17 квітня 2013 року

Тиск з боку однолітків у підлітковому віці відчувається, але в різних країнах — по-різному. Хтось бачить тиск в тому, що хтось вороже до нього ставиться, а хтось — коли однолітки намагаються на нього погано вплинути. Ось що з’ясували кореспонденти Великої Епохи, коли з Греції до Росії питали у місцевих жителів:

«Чи відчуваєте ви тиск з боку однолітків?»


Афіни, Греція

Іріні Валатсоу, 17 років, студентка

Взагалі, я вважаю, що в цьому віці тиск існує. Друзі хотіли впливати на мене з приводу того, що я збираюсь вдягти, або того, куди хочу піти, з ким. Я вирішила піти з тієї компанії, бо не відчувала, що там можу бути собою. Тепер я з людьми, з якими маю багато спільного, і які можуть мене прийняти такою, якою я є насправді. Але більшу частину моїх підліткових років я провела в першій компанії.
Ріо-де-Жанейро, Бразилія

Флавія Мескіти, 19 років, студентка

Я відчуваю, що існує конкуренція в колі моїх друзів. Моє студентське середовище — дуже конкурентне. Людям там завжди цікаво, хто які результати отримав з тестувань, щоб порівняти хто кращий та розумніший. Я відчуваю, що існує також конкуренція щодо матеріального достатку. Люди хочуть мати те ж саме, що носиш ти, тільки кращого бренду. Зараз я цим не переймаюсь. Я думаю, конкуренція допомагаю людям покращити своє життя, але це має бути здорова конкуренція.
Київ, Україна

Єрошкін Олексій, 18 років, студент коледжу

Існує тиск, я просто не звертаю на це уваги. Наприклад, моя група [в коледжі] розділена на кілька підгруп, і члени однієї підгрупи ставляться вороже по відношенню до членів інших підгруп. Я намагаюся не звертати на це уваги, іноді я відповідаю їм в той самий спосіб.
Лонг-Айленд, Нью-Йорк, США

Олівія Колладо, 19 років, студентка

Не зовсім, я маю на увазі, що друзі можуть намагатись вплинути на вас, але не люди, з якими ви знайомі мало. Я так вважаю. Намагаються вплинути щодо того, щоб покурити «травки» і випити, і все таке. (The Epoch Times)
Лунд, Швеція

Іда Адолфссон, 17 років, старшокласниця

Це залежить від того, з ким видружите. Але в школі все не так, тому що ви повинні пристосовуватись до колективу, а за межами навчального закладу вільні самі обирати друзів. В школі ви намагаєтесь спілкуватись з однокласниками, стараєтесь налагодити з ними відносини, але якщо не виходить, то йдете.
Дубай, Об’єднані Арабські Емірати

Діна Мансур, 14 років, студентка

Так, я відчуваю тиск, і найчастіше з боку тих, хто кращий за мене. Незалежно від того, наскільки я успішна в чомусь, завжди буде такий, хто буде краще, з цим просто потрібно змиритись. Це нормально, таке життя і так буває. Все, що я можу зробити — це просто підніматись на новий рівень. Якщо це мене так турбує, то я буду кожну хвилину і секунду витрачати для того, щоб покращити себе в цьому відношенні.
Бангалор, Індія

Шамбхаві Х., 22 роки, аспірантка

Так, існує тиск з боку однолітків у моєму оточенні, особливо, в моєму університеті — це стосується використання наркотиків та паління. Всі намагаються виглядати крутими, тому роблять це. Я навчаюсь тут вже протягом року. Я не піддалась цьому впливу, тому що мати, коли мене виховувала, закладала поняття про сімейні цінності. Я була вільна робити те, що б зробило мене щасливою, і вона дуже довіряє мені. Я думаю, що не потрібно робити погані речі для того, щоб «відчувати себе вільними» або «повставати».
Торонто, Канада

Дарко Хранісальєвіч, 18 років, студент середньої школи

Я не відчуваю тиску з боку однолітків в моїй компанії, тому що я вільний вирішувати сам, і можу робити щось тільки тоді, коли сам хочу це робити.
Київ, Україна

Сонський Павло, 18 років, студент коледжу

Існує тиск, але я не звертаю на це уваги. Моя група складається з людей, інтереси яких зовсім не співпадають із моїми. Я просто не спілкуюсь із ними, вдягаю навушники і слухаю музику.
П’ятигорськ, Росія

Юрій Школун, 22 роки, студент

Потрібно відповісти на тиск різко, так, щоб люди, які хочуть глузувати з вас, перестали лізти. Потрібно давати відсіч, може і не сильну. Люди мають знати, що шкодячи вам, вони псують собі життя.
Стежте за щотижневими публікаціями всесвітнього опитування Q&A. Кореспонденти Великої Епохи звертаються до людей по всьому світі, щоб дізнатися про їхнє життя та бачення майбутніх подій в місцевому і глобальному масштабах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...