• Заважають чи допомагають у наший роботі комплекси? Погляд фахівця

  • П'ятниця, 21 березня 2008 року
Комплекси присутні абсолютно у всіх людей. Багато хто впевнений, що комплекси тільки заважають людині досягти певних висот. З іншого боку, саме комплекси сприяють розвитку особистості, спонукають нас постійно діяти, вказуючи на те, до чого треба прагнути...

Усвідомлення своєї недосконалості примушує нас розвиватися


Тетяна КАЛМИКОВА, начальник відділу кадрів КБ «ІНТЕРКОМЕРЦ»:

Все залежить від того, що ми маємо на увазі під "комплексами". Думаю, що мова йде швидше про певну невпевненість у собі і в своїх силах, у своєму професійному рівні і знаннях. Але ж ніхто не народжується з повним набором якостей і вмінь, необхідних для тієї або іншої діяльності. В кращому разі є які-небудь завдатки, не більш того. Всі знання, навики людина отримує в процесі навчання і роботи. Одним вони даються легше, іншим - складніше. Тому прагнення до постійного вдосконалення і підвищення рівня своєї професійної компетенції - основа професійного і кар'єрного росту. Але для цього якраз і потрібне усвідомлення того, що ти не досконалий, тобі є чому вчитися. Тому тверда безапеляційна впевненість у тому, що ти все знаєш і вмієш - швидше ознака дурості, вузького кругозору і малого життєвого досвіду. На мій погляд, професіонал - людина, яка знає свої сильні і слабкі сторони, не боїться показати, що в якихось питаннях він менш компетентний, завжди готовий вчитися, прагнути розширити межі своїх можливостей. Стара істина - чим більше знаєш, тим більше розумієш скільки ще непізнаного.

Усвідомлення наявності свого комплексу примушує нас розвиватися, а не киснути в болоті самрвдоволеності. Ми живемо на світі, що стрімко змінюється, і повинні постійно пристосовуватися до нього. Тому джерело невдач швидше не наявність комплексів, а небажання їх долати.

Кожна людина повинна проводити ревізію своїх комплексів


Людмила ХЛЬОВЕЦЬКА, заступник директора «Інститут ефективних технологій»:

Сукупність психічних і соціальних якостей, що викликають відхилення в поведінці людини прийнято називати комплексами. Якщо ви хочете змінити модель своєї поведінки, то треба розпізнавати ці комплекси. І ті, які перешкоджають вашому розвитку і пристосуванню до соціального середовища слід змінити. Багато людей страждають комплексом неповноцінності, який виявляється, як небажання змінити професію, в боязні ухвалити рішення у відсутності начальника. Ці люди незадоволені життєвою ситуацією, в якій вони знаходяться, але їх у безвихідь ставить питання: «Яка у вас мета на найближчі два роки»? Вони, як правило, не сміють навіть думати про це. Більшість людей помічають комплекси у інших, але не бачать їх у себе. Кожна людина повинна в середньому кожні 5 - 7 років проводити ревізію своїх комплексів і шукати шляхи особистісного росту.

Ставтеся до себе з повагою і любов'ю


Юлія СУШКОВА, директор по персоналу Абсолют Банку:

Загальновідомо, що впевнені у собі люди частіше добиваються професійного успіху і кар'єрного покликання. Вони не бояться ставити перед собою сміливі завдання, братися за реалізацію нових проектів, вирішувати питання висунення бізнесу на новий виток. Люди, які не озираються на стереотипи, що склалися, пробують, створюють і розвивають інноваційні бізнес-ідеї, міняють стратегії своєї поведінки і розвитку організації, і в результаті, - як показує практика, - залишаються у виграші. Люди невпевнені, закомплексовані, частіше позбавляють себе такої можливості. Їх більше займають думи про власні проблеми, ніж практичні можливості вирішення цих проблем. Людина, що зазнає труднощів у спілкуванні, навряд чи стане хорошим менеджером, оскільки у неї порушені канали комунікації. Я думаю, що кожна людина повинна ставитися до себе самої з повагою і любов'ю. В цьому випадку, навіть якщо у неї виникатимуть якісь проблеми, а людей без комплексів знайти практично неможливо, їй допоможе впоратися з ними позитивний похід і впевненість у власних силах. Свої скелети в шафі є у кожного з нас, важливо, як ми з ними працюємо, як долаємо. Адже саме такі перемоги над собою - і є зростання: особисте, духовне, кар'єрне, професійне.

Комплекси треба долати


Ксенія БУРГАНОВА, керівник департаменту регіональних продажів компанії «Галерея Матахарі»:

Багато людей вважають причиною всіх своїх невдач закомплексованість. Дійсно комплекси можуть перерости в агресію до навколишніх людей. Не допускайте цього! Це не правильно. Не варто закриватися від своїх комплексів, їх треба навчитися долати. Якщо Ви володієте маленьким ростом не треба вважати себе через це невдхою. Головне - сила духу і Ваші професійні якості. Не треба порівнювати себе з іншими і заздрити колезі, яка володіє модельним ростом. В першу чергу, полюбіть себе таким, яким Ви є. Старайтеся, щоб комплекс став Вашим другом, який завжди спонукає Вас діяти. Хай комплекс допомагає Вам самовдосконалюватися. Якщо Ви невпевнені в собі, переборіть свій страх. Не бійтеся діяти! Будьте рішучіші. Якщо Вас не влаштовує робота, або наприклад, маленька зарплата, і Ви боїтеся щось змінити, спробуйте перебороти себе і успіх обернеться у Вашу сторону. Якщо Ви нерішучі, більше прислухайтеся до себе і не бійтеся висловлювати свою думку, тоді Вам не тільки вдасться подолати свої комплекси, але й змінити своє життя на краще.

Тетяна Любімова, Велика Епоха, vacansia.ru
Підписатися:

Коментарі