• Маленька панда зустріне відвідувачів вашингтонського зоопарку

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Субота, 18 січня 2014 року
Співробітники Смітсонівського Національного зоопарку Вашингтона готують дитинча великої панди Бао Бао до першої зустрічі з відвідувачами. Захід намічений на сьогодні, 18 січня, як повідомляється в прес-релізі на сайті зоопарку.

Маля з'явилося на світ 23 серпня минулого року у панд Мей Сян (означає в перекладі з китайської «Прекрасні пахощі») і Тянь Тянь («Дуже великий»). До часу першого «виходу в світ» дитинчаті виповниться майже 5 місяців. Весь цей час шанувальники панд спостерігали за життям і розвитком малятка за допомогою веб-камер. Тепер же відвідувачі зоопарку зможуть побачити Бао Бао («Скарб») власними очима.

За словами фахівців зоопарку, маленька панда з кожним тижнем стає все більш активною і цікавою. Вона з явним задоволенням тупотить назустріч зоологам, коли ті заходять у барліг. У вольєрі Мей Сян малятко зацікавила невисока гірка, куди вона зуміла піднятися. Правда, перший досвід скелелазіння завершився перекиданням на підлогу, зате вдруге у Бао Бао вийшло втриматися на вершині. Мей Сян порахувала, що двох разів для початку цілком достатньо і припинила вправи Бао Бао. Наприкінці грудня зоологи запропонували малятку спробувати сік. Новий смак припав маленькій панді по душі, і фахівці зоопарку вирішили використовувати сік як заохочення під час занять з Бао Бао.

Майже за 5 місяців Бао Бао перетворилася з 137-грамової крихітки на кумедне ведмежа вагою майже 7 кг. Але як відзначають зоологи, малятко все ще залишається дитиною. Вона прив'язана до матері, спить майже половину дня, іноді влаштувавшись на спині Мей Сян. А коли не спить, то повзає, перекидається і гризе палички бамбука.


6 січня співробітники зоопарку влаштували зустріч мами і дочки з репортерами ЗМІ, щоб перевірити, як малятко сприйме велике скупчення людей і спалахи фотокамер. За словами доглядача за пандами Бренді Сміта, Бао Бао ніяк не реагувала на натовп шанувальників, хоча і розуміла, що крім мами поблизу ще хтось є. Малятко успішно виконала «обов'язкову програму» з піднімання на камінь, перекидання через голову, а також ігор з Мей Сян під акомпанемент цілого хору клацань фотокамер.

Як стверджує зоолог Бренді Сміт, програма огляду Бао Бао відвідувачами залишиться такою ж, як і під час показу маленької панди репортерам ЗМІ — кілька вправ зоологів з Бао Бао, показове зважування панди (якщо дозволить погода), кувиркання і лазіння малятка по камінню. Разом з тим, якщо маленька панда сама захоче повернутися в барліг або так вирішить її мати, то зоологи не будуть їм перешкоджати. Перші кілька тижнів Бао Бао і Мей Сян будуть доступні глядачам не дуже довго через юний вік малятка. У міру дорослішання Бао Бао стане проводити більше часу у відкритому вольєрі на радість численним шанувальникам кумедних панд.

Панди Мей Сян і Тянь Тянь живуть в Смітсонівському Національному зоопарку на правах оренди з 2000 року. За домовленістю з Китаєм сімейство панд разом з Бао Бао залишиться в зоопарку до кінця 2015 року.

Відео. Дитинча великої панди Бао Бао.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...