• Трупа «Шень Юнь» на березі Фінляндії

  • П'ятниця, 11 квітня 2008 року

Трупа «Шень Юнь» («Божественне мистецтво») у суботу прибула до Фінляндії, продовжуючи свою скандинавську подорож у рамках світового турне. Після п'яти успішних концертів у Стокгольмі та Лінкопінгу, Швеція, честі спостерігати за дебютом трупи у Фінляндії було удостоєно місто Тампере. 3 квітня трупа повернеться до Стокгольма для повторного концерту.

Друга частина трупи «Шень Юнь» нині виступає в Мельбурні, Австралія. Цього року шоу «Китайська феєрія» відвідає 60 міст на чотирьох континентах.

Шоу було запрошене до Фінляндії культурною організацією KIPETA і фінською Асоціацією Фалунь Дафа. Вейо Пеккарінен, голова KIPETA і співорганізатор шоу, каже, що він вдячний «Шень Юнь» за їхній візит до Фінляндії.

«Ми дуже щасливі та вдячні, що «Шень Юнь», трупа світового рівня, дає концерти тут у Фінляндії. Це унікальна можливість побачити професійний концерт, що відображає традиційну культуру стародавнього Китаю, яка була частково знищена», - каже Пеккарінен.

За його словами, у Фінляндії шоу одержало теплі відгуки. «Всі без винятку люди були зацікавлені, коли отримували наші різноколірні флаєрси. Коли ми неодноразово показували промо-відео, багато хто казав, що воно прекрасне, і це їх дуже зворушувало».

У багатьох фінів розвинулося негативне ставлення до Китаю у зв'язку з недавніми подіями й придушеннями протестів у Тибеті. «Через ситуацію в Тибеті нам було необхідно ясно пояснити, що ця група артистів не із КНР, і не має ніякого зв'язку з жорстокими діями китайського режиму проти Тибету. Це допомогло позитивно налаштувати людей до шоу «Китайська феєрія» трупи «Шень Юнь»».

Ще до того, як була піднята завіса, Пеккарінен уже почав думати про майбутнє шоу у Фінляндії. «Ми сподіваємося, що концерт у майбутньому знов відбудеться у Фінляндії, у тому числі й у Хельсінкі».

Шоу пройшло в модерністському концертному залі Тампере, найбільшому залі Фінляндії. «Насправді ми є найбільшим концертним залом на Скандинавії», - зазначає віце-адміністратор залу Анна Аарніо.

Аарніо пояснила важливість центру в регіоні: «Тампере, швидше, маленьке місто. У нас проживає близько 200 000 чоловік, а концертний зал був побудований 20 років тому. Це відіграло велику роль у культурному збагаченні міста, прилеглих районів, і, я б сказала, також у масштабах країни. Якщо розглядати Скандинавію в цілому, то ми - дійсно найбільший концертний зал. Ми з нетерпінням чекаємо виступу. Ми запрошуємо жителів Тампере і всіх жителів Фінляндії відвідати шоу «Китайська феєрія».

Трохи про Тампере

Тампере розташоване в Біркаланді у східній Фінляндії, це найбільше внутрішнє місто в скандинавському регіоні. Воно було засноване в 1779 р. шведським королем Густавом III на стрімкій річці, що зв'язує два озера - Насіярві й Піаярві. На той час на річці була побудована дамба, фінською "damber", від чого місто здобуло свою назву.

У середині ХІХ століття Тампере стало центром текстильної індустрії, отримавши своє прізвисько «Північний Манчестер». Воно зберегло свій індустріальний дух і сьогодні, проте тепер місто більше відоме різноманітними культурними заходами, які приваблюють безліч туристів літніми місяцями. У місті розташовано 20 театрів і проводиться популярний щорічний джазовий фестиваль.

У Тампере народилося кілька відомих фінських письменників, включаючи Вайно Лінна («Невідомий солдат», 1954) і поета Еева-Лііса Манерія та Ірго Гілхаа.

Сьогодні місто, головним чином, відоме тим, що в ньому розташований мобільний гігант Nokia. Недивно, що Тампере завжди був в авангарді нових технологій. У 1882 р. Тампере стало першим скандинавським містом, де були встановлені електричні ліхтарі, в 1991 р. звідти був зроблений перший у світі дзвінок мобільним телефоном.

Пірджо Свенсон. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...