• Фасадний декор — яким він буває

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Середа, 1 січня 2014 року

Кожен прагне оточити себе прекрасним: вишуканими речами, неповторними композиціями. Прекрасним хочеться бачити і власний будинок. І саме тут стає актуальною тема фасадного декору.

При обранні оздоби будівлі слід визначитися зі стилем і врахувати гармонійне поєднання вибраного фасадного декору з ландшафтом.

Декоративне оздоблення фасаду може перетворити традиційний будинок у витвір мистецтва, може згладити деякі недоліки в архітектурі, підкреслити своєрідність індивідуального стилю.

Фасад є обличчям будинку, а його декор часто відображає виховання та смаки господарів.

Фасадний декор: облицювання

У фасадному декорі облицювання будинку становить основу. В залежності від задуму, це може бути облицювання цеглою, деревом, каменем (часто ним облицьовують окремі деталі фасаду, такі як цоколь, пілони, кути), сайдінгом, плиткою, мозаїкою, можливе використання таких матеріалів, як мармурова крихта, слюда, дрібні кольорові камені, скло, скалки плитки тощо, а можливо, це буде звичайне пофарбування.

Іноді креативне облицювання, вдала гама кольорів чи сміливі рішення цього питання перетворюють звичайні будинки на справжні шедеври.

Фасадний декор. Фото: Lisa Golab/pinterest.com

Фасадний декор. Фото: Lisa Golab/pinterest.com

Фасадний декор: ліпнина

Розкіш нікого не залишає байдужим. Ліпнина, яка додає фасаду пишності і величі, залишається популярною, незважаючи на те, що останнім часом у моді такі стилі, як мінімалізм, класика, неоготика, арт-деко, хай-тек.

Фасадний декор: ліпнина. Фото: wmmorrisfanclub.blogspot.com

Фасадний декор: ліпнина. Фото: wmmorrisfanclub.blogspot.com

Фасадний декор: ліпнина. Фото:Аrnim Schulz/flickr.com

Фасадний декор: ліпнина. Фото:Аrnim Schulz/flickr.com

Ліпний декор додає фасаду будівлі неповторного художнього стилю. Його поліваріантність дозволяє розкрити різні архітектурні стилі та втілити найсміливіші мрії. Тому такі елементи, як колони, скульптури, вази, карнизи, барельєфи, герби, стали не тільки прерогативами казкових палаців — вони досить гармонійно вписуються в архітектурний декор звичайних будинків. До того ж цим вибір не вичерпується: кронштейни, русти, фризи, обрамлення, розетки, декоративні кути, пілястри, ліпні візерунки, ніші…

Сучасникам доступний широкий вибір матеріалів, з яких виконують ліпнину у декоративному оздобленні фасадів. Це гіпс, архітектурний бетон, стеклофібробетон, пінопласт тощо.

Фасадний декор: різьблення із дерева

Знову входить у моду в фасадному декорі різьблення із дерева, таке популярне колись на Русі. Сьогодні цей вид мистецтва з масовим будівництвом дач, заміських будинків відроджується.

Ажурна (наскрізна) різьба складається зі ступінчатих і зубчатих елементів. Її надзвичайно красиві орнаменти застосовуються у виготовленні карнизів, кронштейнів, наличників, які прикрашають двері, балкони, вікна, тераси, сходи, ганки. Також досить неперевершений вигляд з таким декором мають альтанки, лазні та будиночки для дітей.

Фасадний декор: різьблення із дерева. Фото: les.novosibdom.ru

Фасадний декор: різьблення із дерева. Фото: les.novosibdom.ru

Рослинні мотиви, фігурки героїв казок і легенд, звірів і птахів є неперевершеним оздобленням техніки глухої різьби, також добре відомої у фасадному декорі.

Сьогодні замість дерева у декорі фасаду частіше використовують деревокомпозит. Цей матеріал відзначається стійкістю до викривлення та розтріскування, також є вологостійким.

Ексклюзивний фасадний декор

За бажання мати ексклюзивний фасадний декор власного будинку, можна розглянути авторські розробки мозаїчних панно, фресок, барельєфів, накладних кованих деталей, застосувати оздоблення напівкоштовними каменями, художній розпис.

Тут важливе почуття гармонії, вишуканий смак і індивідуальний підхід. Часом сміливі рішення архітекторів, які не вписувалися в установлені рамки декорування, втілювалися і ставали неперевершеними шедеврами.

Фасадний декор. Фото: ticktockvintage.blogspot.com

Фасадний декор. Фото: ticktockvintage.blogspot.com

Фасадний декор. Фото: firewallender/flickr.com

Фасадний декор. Фото: firewallender/flickr.com

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...