• Як доглядати за светрами та іншим одягом із трикотажу

  • Середа, 31 жовтня 2018 року

Светри — мабуть найпопулярніший одяг осінньо-зимового сезону. Вони добре захищають від холоду, проте досить вибагливі у догляді. Ці вироби потрібно правильно лагодити, зберігати й прати, щоб вони не перетворилися у щось аморфне та мішкувате. Отже, як правильно прати в'язаний одяг?

Перед пранням

Перш за все, прочитайте етикетку на внутрішній стороні светру. На ній символами позначені правила догляду за виробом. Наприклад, бавовняний светр можна прати у пральній машині, а одяг з ангори — ні. Для трикотажу краще вибирати делікатний режим прання. Має значення і температура води: якщо ви хочете, щоб светр прослужив довше, вода повинна бути ледь теплою.

Светр до замочування необхідно вивернути навиворіт, щоб на його лицьовій стороні не з'явилися катишки, які надають одягу неакуратний і зношений вигляд. Перед пранням кардигана застебніть його на всі ґудзики — це допоможе запобігти розтягуванню тканини.

Незалежно від того, який режим прання вказано на етикетці, светри все ж краще прати вручну. Використовуйте теплу воду, а замість порошку — дитячий шампунь або засіб для делікатного прання. Щоб нейтралізувати запахи, додайте у воду 3/4 склянки білого оцту. Під час прання намагайтеся не розтягувати светр, щоб не пошкодити тканину. Обов'язково добре прополощіть виріб після мильного розчину чистою водою.

Після прання

Не розтягуйте і не викручуйте трикотажні речі, щоб не пошкодити в'язку. Після прання загорніть светр у рушник, щоб видалити зайву воду. Потім акуратно розкладіть його на рівній поверхні та дайте висохнути.

Догляд за одягом із трикотажу

Побачивши нитку, що звисає зі светра, ні в якому разі не тягніть за неї, оскільки частина в'язки може розпуститися. Знайдіть те місце, де нитка кріпиться до наступних рядів, і акуратно протягніть її крізь отвори у тканині на виворітну сторону виробу.

Час від часу на светрах можуть з'являтися катишки. Їх можна акуратно зрізати маленькими ножицями.

Зберігання

Як зберігати светр? Найкраще — у складеному вигляді в ящику або на полиці. Не можна вішати його у шафу, це може призвести до розтягування тканини та до появи на ній слідів від вішалки.

Читайте далі:

Як зробити килимок зі старих светрів

Пральні капсули: як зробити власноруч

Віддавати непроданий одяг нужденним, а не викидати: новий закон у Франції

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...