• Як зробити кекс: мармуровий, саварен, мадлен

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 21 лютого 2012 року
Навряд можна знайти хоч одну людину, яка ніколи не куштувала цей чудовий виріб  — кекс. Кекси являють собою особливу групу борошняних кондитерських виробів, яким характерний високий вміст масла, меланжу і цукру. Відмінною ознакою кексів є наявність тріщини посередині поверхні виробу. Посипані цукровою пудрою, оздоблені цукатами, фруктами або глазуровані помадкою кекси прикрасять будь-який стіл. Правильно приготовлений кекс має відмінний смак і приємний аромат.  

Розглянемо рецепти таких кексів: мармуровий кекс, саварен, мадлен.

 

Мармуровий кексІнгредієнти:

Масло вершкове — 250 г

Цукор-пісок — 180 г

Ванільний цукор — 10 г

Яйця — 4 шт.

Пшеничне борошно — 250 г

Розпушувач — 10 г

Какао-порошок — 30 г

Щоб перевести грами в ложки, стакани тощо завітайте на сторінку: Таблиця мір і вагівТехнологія мармурового кексу

Збити в піну цукор-пісок, ванільний цукор і масло вершкове. В отриману масу по одному вбити яйця і перемішати. Борошно змішати з розпушувачами і додати до яєчно-масляної суміші. Розділити тісто на 2 частини і в одну з них вмішати какао. В підготовлену форму викласти спочатку тісто з какао, потім зверху — світлу масу. Вилкою або лопаткою перемішати тісто, щоб отримати мармуровий малюнок. Випікати при температурі 185°С 25—30 хв. Готовий кекс посипають цукровою пудрою.

Кекс «Саварен»

Інгредієнти:

Шоколад чорний (70% какао) — 70 г

Борошно пшеничне — 200 г

Цукор-пісок  — 30 г

Какао-порошок — 20 г

Дріжджі — 20 г

Яйця — 3 шт

Молоко — 50 г

Вершкове масло — 75 г

Вихід готової страви — 550 г

Технологія кексу «Саварен»:

Розтопити масло вершкове. Шоколад натерти на терці. Збити борошно, какао, цукор, дріжджі, яйця і тепле молоко. Влити масло і збивати 2 хвилини. Додати подрібнений шоколад.

В підготовлену форму вилити тісто і залишити в теплому місті на 40 хвилин.

Випікати при температурі 190°С протягом 20—30 хвилин. І кекс «Саварен» готовий.

Зверніть увагу, що поверхня кексу має бути випукла. На розрізі — видно рівномірно розподілені родзинки. М’якушка повинна бути гарно пропечена, щільна і жовтого кольору.

Щоб прикрасити кекс, його посипають цукровою пудрою, подрібненим мигдалем, оздоблюють фруктами, цукатами або глазурують помадкою.

Кекс «Мадлен»Інгредієнти:

Цукор-пісок — 150 г

Борошно пшеничне — 170 г

Яйця — 6 шт.

Розпушувач — 10 г

Вершкове масло — 100 г

Горіхи — 50 г

Олія — 20 г

Шоколад (70% какао) — 150 г

Вихід — 900 гТехнологія кексу «Мадлен»

Яйця збивають із цукром, борошно перемішують із розпушувачем і горіхами, додають до збитих яєць. Масло розтоплюють і додають у тісто. Перемішують і залишають у холодильнику на 1 годину. Форми для кексів змащують маслом і заповнюють тістом на 2/3 до верха. Випікають 3 хвилини при 200˚С, а потім 5 хвилин при 180˚С.

Розтоплюють на водяній бані шоколад, додають 2 ч.л. масла. Перекладають у кондитерський мішок крем і прикрашають кекси зверху.

Цікаве про кекси:

Тісто для кексів виготовляють із високим вмістом вершкового масла.

Є два види кексів: на хімічних розпушувачах і на дріжджах.

Значна кількість жиру та іншої здоби не тільки надає тісту для кексів велику щільність, а випеченим виробам — розсипчастість і аромат, але й попереджає їх черствіння.

А зберігається кекс 5 днів, якщо приготовлений на дріжджах, і 7 днів — на хімічних розпушувачах.

У правильно приготовленого кексу в середній частині поверхні з’явиться тріщина. Тому не хвилюйтеся  — якщо під час приготування кексів, вони «тріснули», насправді це не помилка, і Ви на вірному шляху!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...