• Китайські палички: популярна традиція

 • Людмила Влох | Велика Епоха
  Субота, 24 серпня 2013 року

Надзвичайно популярна нині східна кухня збуджує інтерес до китайських паличок. Тепер користуватися ними стало модно і, як стверджують їх шанувальники, корисно.

Коли ми їмо паличками, то беремо маленькі шматочки, маленькі порції і ретельно розжовуємо їжу. В такому разі швидше приходить відчуття ситості і шанс переїсти стає мінімальним. Одну страву можна їсти годину. Неспішно, вдумливо, за невимушеною розмовою, трапеза перетворюється на ритуал.

Дієтологи радять вдатися до паличок охочим схуднути, а також перейняти і маленький посуд, традиційний у країнах Сходу.

Використання китайських паличок за столом дуже корисне, стверджують лікарі, що спеціалізуються на точковому масажі. Адже масажуються кілька десятків життєво важливих точок, розміщених на руці.

Ще однією перевагою китайських паличок перед звичними нам вилками та ложками є те, що їх використання розвиває дрібну моторику, а це посилює інтелект. Тому в Піднебесній дітей якнайраніше долучають до культури їсти за допомогою паличок. Таким чином, щоденно використовуючи палички, можна посилювати свої розумові здібності. Наприклад, відомий випадок, коли під час тестування при прийомі на роботу японські виробники рідкокристалічних дисплеїв і мікросхем просять кандидатів на вакантну посаду зібрати паличками розсипаний бісер.

Намагаючись призвичаїтися до східної кухні, дехто скаржиться на складність їсти паличками. Проте, є таке твердження, що недосвідчена людина, з'ївши 1000 обідів з допомогою паличок, уже віртуозно буде з ними справлятися.

Традиція їсти китайськими паличками: правила етикету за столом

Традиція їсти палички — це частина культури. Тому по етикету за столом в усі часи судили про вихованість і духовність людини. Що ж найперше слід знати з правил поводження за столом східної кухні, де є традиція їсти паличками?

 • Не затискайте в кулак палички, бо це загрозливий жест.
 • Палички не можна встромляти в їжу стовпом (так подають їжу мертвим).
 • Тарілку зі смакотою краще візьміть руками, але в жодному разі не підтягуйте її паличками.
 • Передавати паличками шматочки їжі сусідові вважається поганим тоном. Краще подати тарілку.
 • Правило говорить: доторкнувся до їжі — їж. Не можна длубатись у тарілці, вибираючи ласий шматок.
 • Їжу із загальної тарілки потрібно брати верхніми кінцями паличок, тими, якими ви не торкалися рота.
 • Не жестикулюйте паличками, не вказуйте ними на страви і, тим більше, людей.
 • Не утрамбовуйте у повний рот паличками ще один шматок.
 • Суп не їдять ложкою. Миску потрібно взяти однією рукою, піднести до рота і паличками підчіплювати тверді кусочки. Юшку цілком пристойно відпивати з миски, причому, чим голосніший звук, тим більше, значить, вам смакує.

Традиція їсти паличками: дещо з історії

Сьогодні паличками для їжі користуються близько третини населення земної кулі: жителі Китаю, Японії, Корейського півострова і Південно-Східної Азії.

Документально підтверджено, що в Піднебесній паличками користувалися ще з 206 року до н. е. Хоча історики стверджують, що значно з давніших часів.

Спочатку палички були привілеєм знаті, а потім поширилися і серед простого люду.

Самі китайці, як переказують, ділили відомі їм народи на тих, хто користується паличками (тобто залучений до їхньої цивілізації) і на всіх інших.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...