• Український стиль в одязі: як виглядати елегантно

  • Оксана Богомаз | Велика Епоха
    Четвер, 12 грудня 2013 року

Українська мода не може існувати без національної ідеї. Багато українських дизайнерів працюють з унікальними національними мотивами, переосмислюючи їх у своїх колекціях. Всі елементи моди минулого знаходять відгомін в сучасному одязі, який створюється на основі українського традиційного костюму.

 українська мода фолк

Фото: Володимир Бородін/Велика Епоха

Еволюцію тих чи інших модних напрямів, зародження і розвиток різних модних тенденцій, неможливо уявити без впливу етнічної ідентичності. Фолк-стиль залишається завжди актуальним і завжди прихильно сприймається на модних показах. Вбрання з національними елементами може підкреслити вишуканий смак і виявити патріотичні почуття.

Вітчизняна зірка шоу-бізнесу, вбрана у фолк-стилі, справляє напрочуд приємне враження і стає зразком для наслідування. Красуні на конкурсах краси обирають для дефіле сукні з національними українськими мотивами, що робить їх неперевершеними. Традиційний одяг наших прародителів продовжує створювати історію української моди.

Найпоширенішим елементом, який перейшов з одягу минувшини у сьогодення, стала вишивка. Традиційно вишивкою оздоблювалися комір, рукави та поділ чоловічого та жіночого вбрання. Такі візерунки мали магічне значення і слугували оберегом. Вдосконалюючи упродовж сторіч майстерність вишивки, народний досвід зберіг найбільш типові, доцільні та позначені високим мистецьким смаком зразки орнаменту, кольорів, вишивальних технік. На сьогодні геометричні та рослинні мотиви присутні в зразках сучасного модного одягу.

 українська мода фолк

Фото: Володимир Бородін/Велика Епоха

Складні техніки гаптування актуальні на світових подіумах і можуть вдало доповнити як вечірнє вбрання, так і повсякденний одяг. Мережаний кольоровий орнамент, блискітки, бісер нададуть неповторного колориту і зроблять будь-яку сукню святковою.

Верхній одяг українців також щедро оздоблювався. Сучасні вовняні костюми та пальта можуть бути прикрашені вишивкою, гарусом чи аплікацією.


 українська мода фолк

Фото: Володимир Бородін/Велика Епоха

Традиційні головні убори, такі як хустка, і зараз популярні серед українок. На фольклорні свята квітчасті хустки стають незамінною деталлю костюму. Молодь може увінчати сучасну зачіску кольоровою стрічкою чи яскравим плетінням з вовни.

Щодо взуття, то і тут фолк-стиль має свої особливості. Чоботи, оздоблені декоративними елементами, зараз у тренді. Шкіряні черевики «hand made» завжди будуть унікальною річчю, яка ніколи не вийде з моди.

Окремо зупинимось на аксесуарах. Ткані та шкіряні пояси актуальні в сучасному як чоловічому, так і жіночому вбранні. Тут виразності додадуть металеві чи дерев’яні деталі. У комплекті з брюками, сукнями чи спідницями такий елемент доповнить фолк-стиль.

українська мода фолк

Фото: Володимир Бородін/Велика Епоха

Сумки з етнічними мотивами теж завжди актуальні і пасують до повсякденного одягу. А точні копії гуцульських тканих торбинок-тайстр будуть яскравим акцентом для образу, що одразу впадає в око.

українська мода фолк

Фото: Володимир Бородін/Велика Епоха

Автентичні прикраси з коралів та бурштину, які дісталися у спадок від прабабусь, зможуть прикрасити будь-яку модницю і зараз. Високої художньої досконалості досягають сучасні нашийні прикраси з бісеру, які були традиційними для західноукраїнських жінок.

Фолк-стиль дає широке поле для прояву власних творчих знахідок. Наприклад, солом’яний брилик з квітами чи гаптовані панчохи, або навіть манікюр, виконаний у стилі петриківського розпису. Вишиті сорочки молодь полюбляє одягати з джинсами, також можна доповнити вишиванкою класичний діловий костюм. На теперішніх ярмарках такі речі можна придбати у сучасних майстрів, які створюють першокласні вироби народного українського мистецтва.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...