• Особливості жіночої моди в Арабських Еміратах

  • Оксана Богомаз | Велика Епоха
    Неділя, 27 квітня 2014 року
Ми дуже мало знаємо про моду жінок-мусульманок з арабських країн. Сучасна жіноча мода, здавалося б, неприйнятна в такій країні, як Арабські Емірати. Але час не стоїть на місці, і жінки зуміли органічно вписати унікальні традиції та звичаї арабської культури у свій одяг, який розвивається в руслі останніх модних тенденцій. Шовкові тканини, розкішна вишивка та ювелірні прикраси вдало використовуються західними художниками моди.

З'являються також місцеві дизайнери, які розробляють моделі з урахуванням вимог релігії та запитів сучасних модниць — мусульманок. Правда, є обмеження на демонстрацію вишуканих туалетів, бо модно вдягнену жінку можуть бачити тільки члени її сім'ї та подруги.

Тут важлива одна деталь: одяг, в якому жінки ОАЕ з'являються в громадських місцях, вкрай консервативний. Це традиційна чорна довга сукня, що називається «абая», а голова обов'язково покривається чорним шарфом «шелей». Обличчя закриває вуаль «гішуа», що дозволяє бачити крізь неї, але не дозволяє розгледіти його власницю. Але зовсім інша справа — сімейні торжества, наприклад, весілля. Тут, у вузькому колі, дозволено відкриті вбрання та яскраві кольори. Світові модні подіуми активно долучаються до формування стилю сучасних мусульманок.

Арабські модниці воліють зараз носити «абаї» від кутюр, а багато відомих дизайнерів пропонують ексклюзивні колекції східних жіночих суконь, вартість яких іноді порівнянна з вартістю нових моделей відомих автомобільних марок.

У місті Дубай пройшов модний показ Fashion Forward. Пропонуємо до вашої уваги моделі, що були представлені на цьому шоу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...