• Ювелірні вироби з Пакистану

  • Оксана Позднякова | Велика Епоха
    Понеділок, 25 квітня 2011 року
У Пакистані ювелірні вироби та прикраси носять усі жінки, й навіть чоловіки, незалежно від їхнього соціального статусу. Коштовні й напівкоштовні камені вибирали не тільки по віянню моди, але й за рекомендаціями астрологів і духовних лідерів. Уважалося, що вони впливають на майбутнє, зумовлюють долю, захищають від зла і мають великий вплив на особистість.

Жінки Пакистану — великі прихильниці ювелірних виробів, оскільки це показує їх статус у суспільстві. Верхній багатий клас носить золоті прикраси з діамантами, рубінами, смарагдами та перлами. Менш багаті носять золото з напівкоштовним камінням, у той час як бідні зі срібла та біжутерію. Оскільки прикраси показують статус і добробут жінки, то коштовності вважаються хорошим капіталовкладенням та інвестиціями.

Тому в Пакистані ви не знайдете жінку без прикрас, навіть у бідної — у вухах будуть сережки. Важкі дорогі коштовності надягають у достатку на урочистості, а також просто, щоб показати своє багатство, і справити враження на друзів. Жінки носять їх з гордістю і піклуються про них, щоб передати у спадок. Вдови не мають права і не носять прикраси.

Ювелірні вироби Пакистану відображають минуле країни, її соціальні та історичні зміни. Прикраси створюють конкретні групи людей, яких називають «сонарами». Сонари отримують навички та методи роботи у спадок, — і це вже традиція, що пережила століття. Уміння передається від батька до сина ще з малечку.

Ювеліри використовують різні методи та матеріали, які варіюються від регіону до регіону.

Найбільш популярним методом є «Kundan», який був представлений ще в 16 столітті. Техніка Kundan використовується для формування виробів з дуже делікатних матеріалів. Ювелірні вироби, виготовлені за цією технікою, славляться своєю витонченістю і красою.

Браслети, сережки і підвіски — це невід'ємна частина атрибуту жінок Пакистану.

Пакистанський дизайнер Taiba представив ювелірні вироби під час показу в Лахоре 16 квітня 2011 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...