• Прогрес китайської бюрократії

  • Четвер, 28 серпня 2008 року

18 серпня офіційні китайські ЗМІ вперше повідомили про ситуацію з дозволами на проведення акцій протесту в спеціально відведених для цього місцях на час проведення Олімпіади. Жодна заява ще не була задоволена. 

У повідомленні мовиться, що на сьогодні відділ прийому заяв на проведення акцій протесту прийняв 77 заявок від 149 людей, серед них 74 заявки на участь 146 людей поступили від громадян КНР. На питання, чому не було видано жодного дозволу на проведення цих акцій, начальник відділу безпеки при пекінському олімпійському комітеті Лю Шаоу сказав, що проблеми 95,5% заявників методом обговорення й діалогу були вирішені, і вони самі вирішили анулювати свої заяви. В деяких не були оформлені всі необхідні формальності, а в інших - заявка не відповідала «закону про проведення зборів та акцій протесту». Проте чи справді це так?

Пекінська апеллянтка Сунь Лівей розповіла кореспондентові радіо Вільна Азія, що вона і більше 10-ти інших апелянтів подали заяву на проведення акції протесту передостаннього дня Олімпіади, проте до тепер жодної відповіді не отримали. «Я майже впевнена, що влада не задовільнить наших заяв, і тим більше не надасть письмового рішення. Це дуже характерна риса авторитарного режиму, який у нас в Китаї. Придушення прав громадян вже стало звичайним явищем», - сказала Сунь кореспондентові радіо.

18 серпня п'ятеро гонконзьких підприємців, яких обдурили на крупні суми в континентальному Китаї під час проведення торгівельних операцій, яким суди винесли несправедливі рішення, не зобов'язавши компенсувати їм збитки, приїхали до Пекіна, щоб подати заяву на проведення акції протесту. Коли один з них, Ван Венцин виходив з відділу подачі заяв, кореспондент радіо взяв у нього інтерв'ю. Ван сказав, що з ними проводили бесіду представники відділу безпеки, які зажадали від кожного з них докладного письмового опису їхньої акції, а також підписання численних гарантійних листів та зобов'язань. Вони провели у відділі більше 3-ох годин, і їм так і не оформили всі документи на акцію і навіть не дали заповнити бланк заяви.

Ван також розповів, що звертаються вони в цей відділ вже не вперше. З 5 по 6 серпня, три дні підряд він також намагався оформити документи на проведення акції за участю 58 людей. Від нього тоді стали вимагати докладну біографію кожного учасника акції, їхні адреси, вік і так далі, а також описати письмово найдрібніші деталі акції. В результаті згоди він так і не отримав. Тому 18 серпня вирішив знову приїхати і подати заяву на акцію від себе самого від одної людини. Але і це йому не вдалося.

Кореспондент радіо також подзвонив у пекінське управління безпеки, щоб взнати, що вони скажуть з приводу інформації, яку він отримав від апелянтів. Але співробітник управління, що зняв слухавку, відмовився коментувати цю ситуацію. 

18 серпня кореспондент радіо Бі-Бі-Сі Michael Bristow на прес-конференції прямо запитав у представника пекінського олімпійського комітету Ван Вея, чи так, що ці три парки, які влада визначили для проведення акцій протесту під час Олімпіади, перетворилися на пастку для всіх незадоволених режимом людей? На це Ван Вей з явним роздратуванням сказав: «Існування цих місць для проведення протестів говорить про наш прогрес. Вираження протесту - це конституційні права китайських громадян, такі ж, як право на голосування». Michael Bristow продовжив: «Якщо ніхто не отримав дозволу на проведення акцій протесту в цих місцях, то в чому конкретно полягає прогрес?» На що Ван Вей відповів: «В Китаї вже є значний прогрес, і вам скаже про це будь-який перехожий на вулиці. Не треба недооцінювати мудрість китайців, не вважайте себе найрозумнішим».

Чжоу Мей. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...