• ВОРПФ: З наближенням Олімпіади в Китаї ще більше посилилися переслідування послідовників Фалуньгун

  • Субота, 5 липня 2008 року
 

З моменту одержання права проводити у себе Олімпіаду-2008 і до сьогодні комуністичний режим Китаю не лише не припинив репресії послідовників Фалуньгун, а й помітно підсилив їх. Про це на підставі фактів свідчить звіт, опублікований Всесвітньою організацією з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (ВОРПФ).

Нижче наводиться текст звіту у скороченому вигляді:

I. Партійні документи, виступи чиновників і ЗМІ свідчать про те, що Олімпіада використовується пекінською владою як привід для посилення репресій Фалуньгун

У травні 2000 р. Комітет громадської безпеки спільно із судом провінції Цзілінь на підставі службової записки міністерства громадської безпеки і Верховного народного суду видали таємний документ. У цьому документі, зокрема, мовилося, що придушення Фалуньгун «має бути посилене. В разі виявлення послідовників Фалуньгун потрібно негайно провести арешт, ордер на їхній арешт можна оформляти заднім числом».

На початку квітня 2007 р. міністерство громадської безпеки (МГБ) Китаю опублікувало таємне «Повідомлення про проведення строгої перевірки осіб, що прибувають на Олімпіаду і беруть участь у змаганнях», направивши його в комітети громадської безпеки всіх провінцій, автономних районів і міст центрального підпорядкування. У повідомленні вказано здійснювати сувору перевірку будь-якого громадянина Китаю або іноземця, що прибуває на Олімпійські ігри, щоб виявити всіх «дисидентів» - неугодних комуністичному режимові людей.

24 квітня відділ Загального управління міністерства громадської безпеки Пекіна провів у районі Пінгу збори начальників місцевих відділів загального керівництва МГБ та відділів з контролю за міграцією населення. На зборах пропонувалося «Скористатися кампанією гарантування безпеки Олімпійських ігор для посилення громадського контролю і зміцнення основної інфраструктури». Також наголошувалось на необхідності вивчення і моніторингу «критичних груп робітників-мігрантів, непрацюючих підлітків, колишніх засуджених, звільнених із в'язниць і трудових таборів, приїжджих у Пекіні, наркоманів, послідовників Фалуньгун та ін.»

Існує ще один документ - «План заходів щодо гарантуання безпеки Олімпійських ігор і громадського порядку в пекінських районах Гулоу і Міюнь». Четвертий пункт розділу «Основні установки» і перший пункт «Списку критичних людей» відзначають, що послідовники Фалуньгун є основною категорією людей для придушення.

8 листопада 2007 р. представник прес-центру комітету з підготовки Олімпіади Лі Чаньцзюнь повідомив, що спортсменам і гостям, що приїжджають на Олімпіаду, дозволяється ввозити до Китаю релігійні книги для особистого користування. Проте, додав він, це не стосуються заборонених урядом книг Фалуньгун.

II. Для «гарантування безпеки Олімпійських ігор» комуністичний режим Китаю оголосив групи інакодумців «терористами»

У рамках кампанії пропаганди наклепу на Фалуньгун в Олімпійському центрі виступив директор дослідницького центру відділу загального керівництва міністерства громадської безпеки Академії суспільних наук Інь Сінчень. У своїй промові «Безпека Олімпійських ігор і антитерористична діяльність» він заявив, що «Фалуньгун організував самоспалення на площі Тяньаньмень і безуспішно намагався організувати вибух із застосуванням ядерної зброї», «Фалуньгун планує терористичні атаки в ході Олімпійських ігор 2008 р.»

Насправді, антитерористична діяльність у рамках Олімпійських ігор у Пекіні із самого початку не орієнтувалася на міжнародні терористичні групи. Професор Антитерористичного дослідницького центру Інституту міжнародних відносин Народно-визвольної армії Китаю пан Ню відзначав, що «Китай дуже обережний у питанні міжнародних відносин. КНР підтримує дружні зв'язки з більшістю країн, особливо з країнами третього світу. Терористи зараз Китаю не загрожують».

18 вересня 2007 р. на Міжнародній конференції, присвяченій безпеці проведення Олімпійських ігор 2008 р., виступив з промовою заступник міністра громадської безпеки Китаю Лю Цзін. У своєму виступі він підкреслив, що Олімпіада послужить «важливою мішенню для всіх видів міжнародних терористичних груп, етнічних сепаратистських угрупувань, екстремістських релігійних груп і єретичних сект, прагнучих зірвати її і завдати шкоди».

На нараду філій міністерства громадської безпеки з питань вивчення та реалізації основних ідей «Двох Зборів ВК НПКРК», колишній міністр громадської безпеки, теперішній секретар Центрального політичного і юридичного комітету Чжоу Юнкан стверджував, що Фалуньгун - одна з вищезазначених «груп», і вимагав здійснити «жорстке придушення».

28 червня 2007 р. на брифінгу, присвяченому підготовці Народно-визвольної армії (НВА) до гарантування безпеки Олімпіади, начальник Відділу військових операцій пекінського Центру гарантування безпеки Олімпійських ігор Тян Ісян виступив перед аудиторією з 64 військових аташе, що представляли 56 іноземних посольств у Китаї. На брифінгу Тян звинуватив Фалуньгун у плануванні та підготовці саботажу Олімпійських ігор.

З 14 по 18 липня 2007 р. Головне митне управління КНР проводило антитерористичне навчання в рамках підготовки до гарантування безпеки Олімпійських ігор. Навчання проводилося в аеропорту Біньхай м. Тяньцзінь. митникам проводили інструктаж з виявлення вибухових пристроїв, а також розпізнавання послідовників Фалуньгун.

III. Важливу роль у гарантуванні безпеки відведено «Офісу 610» 

«Офіс 610» є організацією, заснованою 10 червня 1999 року за наказом Цзян Цземіня для придушення Фалуньгун. Ця організація знаходиться поза юрисдикцією будь-яких політичних або правових структур і є виконавчим підрозділом «Керівної групи за вирішенням питань щодо Фалуньгун» на кожному рівні комуністичної партії. Саме під керівництвом «Офісу 610», відділення якого є в кожному місті Китаю, відбуваються арешти та ув'язнення послідовників Фалуньгун, а також їхнє «перевиховання», тортури і вбивства.

24 квітня 2007 р. відділ загального керівництва МГБ пекінського району Пінгу провів нараду директорів відділів загального керівництва МГБ районного і повітового рівня та відділів із контролю над міграцією населення. На нараді розглядалася структура керівництва і внутрішня організація забезпечення громадського контролю районів і повітів Пекіна. Було вирішено, що «Провідну роль матимуть офіційні особи районних комітетів КПК. Керівництво координацією, зв'язком, збором інформації та іншою роботою буде покладено на відділ загального керівництва, відділ забезпечення стабільності, «Офіс 610» та інші служби».

У 2007 р. у Пекіні вийшов документ «План заходів щодо забезпечення громадського порядку і безпеки проведення Олімпійських ігор». До травня 2007 р. кожен район і повіт муніципального утворення Пекіна розробив свій власний план цих заходів, що включає схему і графік їх проведення.

Згідно з документом «План заходів щодо забезпечення громадського порядку і безпеки проведення Олімпійських ігор у районі Гулоу», начальник «Офісу 610» одночасно є членом командного центру Гулоу по забезпеченню громадського порядку і безпеки проведення Олімпійських ігор і помічником начальника командного центру, а також членом групи загальної координації, групи розвідки та інформації, і здійснює контроль за діяльністю керівної групи, що підкоряється командному центру.

У книзі французького письменника Роже Фаліго (Roger Faligot) «Секретні служби Китаю від Мао до Олімпійських ігор», опублікованої 29 лютого 2008 р., мовиться, що сума коштів, виділених командному центру забезпечення безпеки Олімпійських ігор становить $1,3 мільярда.

IV. Репресії під час подачі заявки на проведення Олімпіади 2008 рокуКитайський режим заявив, що не потрібно політизувати Олімпійські ігри. У березні 2001 р. головний редактор Бі-бі-сі китайською мовою Лі Вень узяв інтерв'ю у Лю Цзінміна, що був на той момент заступником голови пекінського оргкомітету з проведення Олімпійських ігор. Коли він запитав Лю, чи не стане проблема дотримання прав людини перешкодою при подачі заявки на проведення Ігор у Пекіні, Лю відповів, що не варто змішувати подачу заявки із цими проблемами, між ними немає ніякого зв'язку.

Проте, коли делегація оргкомітету з підготовки до пекінської Олімпіади приїхала до Москви, вони привезли із собою матеріали, що «викривають злу суть» Фалуньгун для розповсюдження.

13 липня 2001 р. Пекіну було надано право проведення Олімпійських ігор 2008 року. Два дні опісля, 15 липня, шість організацій центрального уряду і КПК, включаючи управління пропаганди і «Офіс 610», провели сумісну широкомасштабну виставку в Пекіні під назвою «Боротьба із сектами і пропаганда цивілізації» в рамках кампанії дискредитації Фалуньгун. На відкритті виставки виступив член Постійного комітету Політбюро ЦК КПК, глава керівної групи ЦК партії з питання Фалуньгун Лі Ланьцин, який також приїжджав до Москви на сесію МОК, де вирішувалося питання про місце проведення Олімпійських ігор. Він заявив, що надання Пекіну права на проведення Олімпіади свідчить про міжнародну підтримку суспільного устрою КНР. Він також закликав після присвоєння цього права докласти ще більші зусиль для «викриття Фалуньгун».

20 липня 2001 р., всього через тиждень після затвердження Пекіна столицею Олімпійських ігор, генеральний консул КНР у м. Х'юстоні (США) провів зустріч китайської общини району Великого Х'юстона під назвою «З ентузіазмом відзначимо перемогу заявки на проведення Олімпіади, підсилимо кампанію викриття і критики Фалуньгун».

У своїй статті 17 липня 2001 агентство Франс Пресс повідомило: «Китай продемонстрував, що на нього не діятиме тиск щодо проблеми поліпшення стану прав людини у зв'язку з коментарями про те, що перемога заявки на проведення Олімпійських ігор виправдовує жорстоке придушення духовного руху Фалуньгун, повідомили у вівторок аналітики. Всього за три дні після перемоги заявки Пекіна на право проведення Олімпійських ігор 2008 року Лі Ланьцін пообіцяв і далі придушувати групу, яка оголошена поза законом лише в Китаї й більш ніде у світі.

«Перемога заявки на проведення Олімпійських ігор є прикладом міжнародного визнання соціальної стабільності, економічного прогресу Китаю і процвітаючого життя китайських громадян», - цитує слова Лі інформаційне агентство Сіньхуа. «Ми й далі боротимемося з культами, які підбурюють несвідомі елементи».»

V. Репресії під прапором «безпечних Олімпійських ігор»

Заходи щодо гарантування «безпечних Олімпійських ігор» перетворилися на головне виправдання репресій Фалуньгун. У 2006 р. комітет загального керівництва МГБ Пекіна випустив документ № 2 під назвою «Безпека Олімпійських ігор: Загальне керівництво і план заходів (2006-2008)». Згідно із цим документом співробітникам органів безпеки дозволяється проводити обшуки і затримання послідовників Фалуньгун у м. Пекіні під приводом перевірки документів на оренду житла.

Заходи щодо гарантування «безпечних Олімпійських ігор», що почалися в січні 2008 р., триватимуть до кінця Олімпіади. Ці заходи розділені на три фази: фаза чітких вказівок і керівництва, фаза жорстких превентивних дій і фаза суворого контролю. Як основна цільова група цих заходів виділений Фалуньгун.

Метою дій щодо гарантування «безпечних Олімпійських ігор» є «запобігання основним ворожим заходам, зведення до мінімуму малих підривних заходів і підтримка громадського порядку». Підкреслювалося, що збори послідовників Фалуньгун розглядаються як «основні ворожі дії», які необхідно присікати. 7 березня 2008 року на навчанні із гарантування безпеки Олімпійських ігор, що проводяться в Сілоюань, друга з трьох частин тренування - відпрацювання дій проти Фалуньгун.

Під прапором безпечного проведення Олімпіади в м. Мапо було оголошено, що у разі яких-небудь інцидентів із Фалуньгун, тяжких злочинів, навмисних аварій або групових звернень громадян до вищої влади, будь-які грошові винагороди партійних керівників будуть утримані, а старости сіл та інших адміністративних одиниць, в яких будуть відмічені ці інциденти, будуть каратися у формі партійного або адміністративного дисциплінарного стягнення.

У звіті про роботу мікрорайону Аньчжень м. Пекіна за 2006 р. мовиться, що в рамках боротьби з Фалуньгун «був зроблений особливий наголос на забороні та контролі населення, використанні пропаганди і критики, здійсненні спостережень і стежень, організації роботи класів «перевиховання» У звіті також мовилося, що ці зусилля повинні призвести до 100%-го «перевиховання» послідовників Фалуньгун - досягнення так званого «0», при якому не було б жодного «неперевихованого». Документ вимагає всебічної реалізації всіх дій для «досягнення перемоги в боротьбі з Фалуньгун».

Керівники пекінського мікрорайону Сянхеюань заснували місцевий штаб з гарантування «безпеки Олімпійських ігор» для «посилення великомасштабних застережливих дій і контролю щодо ключових груп, що є потенційними джерелами зриву Олімпійських ігор, Фалуньгун і так званих восьми ключових категорій населення».

7 січня 2008 р. «Офіс 610» мікрорайону Люлітунь району Чаоян провів нараду 10-и мікрорайонів, намітивши завдання «Офісу 610» на Олімпійський рік: «Не залишити жодного шансу послідовникам Фалуньгун».

VI. Масові арешти в 2008 р. під прапором «безпеки Олімпійських ігор»

Згідно з неповною статистикою сайта minghui.org, з кінця 2007 р. по 11 березня 2008 р.ув континентальному Китаї було незаконно арештовано 1878 послідовників Фалуньгун. Повідомлення про арешти поступили з 29 адміністративних одиниць КНР. Найсерйозніша ситуація спостерігається в місцях розташування олімпійських об'єктів.

Згідно з інформацією, отриманою з Пекіну, з грудня 2007 р. по березень 2008 р. у столиці було арештовано більше 190 послідовників Фалуньгун.

За матеріалами ВОРПФ

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...