• Послідовниця Фалуньгун померла через 2 дні після ув'язнення

  • Середа, 9 липня 2008 року
 

Послідовниця Фалуньгун пані Ван Шуся із провінції Ляонін була арештована 3 червня і поміщена в жіночу в'язницю м. Шеньян. Через 2 дні після ув'язнення вона померла від тортур у віці 45 років.

Ван почала займатися Фалуньгун у 1998 р. Після того, як у 1999 р. китайська компартія почала репресувати послідовників цієї практики, в період із 1999 по 2000 р. пані Ван заарештовували тричі. В цілому вона провела в ув'язненні 6 місяців. Під час ув'язнення її били й катували, а також робили ін'єкції препаратів, які руйнують психіку.

У 2002 р. її заарештовували 4 рази, після чого засудили до 3-х років виправних робіт у трудовому таборі Масанцзя. Перші три місяці в таборі її протримали в маленькій одиночній камері. Її також піддавали різним видам тортур і знущань. Їй не видали постільної білизни, і вона була вимушена спати на голій цементній підлозі. Ван звільнили влітку 2005 р.

Останній раз її арештували 3 червня 2008 р. і відправили до жіночої в'язниці, розташованої у районі Юйхун м. Шеньян провінції Ляонін.

Через два дні, 5 червня, адміністрація в'язниці повідомила поліцейським, щоб вони розшукали рідних Ван і повідомили, що вона померла.

Коли її рідні приїхали забрати тіло, воно вже було заморожене. Проте на ньому було ясно видно сліди тортур - численні рани й синці. Побоюючись того, що рідні зажадають розслідування причин її смерті, адміністрація в'язниці запропонувала їм компенсацію розміром $27 тис., а також узяла на себе всі витрати, пов'язані з похоронами. Після цього тіло Ван Шуся піддали кремації.

Інформацію про це повідомили джерела з Китаю, близько знайомі із загиблою.

Се Чженхуа. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...