• Через аварії на виробництві за три місяці в Китаї загинуло 19 тис. чоловік

  • Понеділок, 21 квітня 2008 року
Згідно з офіційною китайською статистикою, в першому кварталі 2008 р. через різні аварії, події на виробництві загинуло більше 19 тис. чоловік. Кількість великих аварій зросла на 70% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

17 квітня Головне управління з контролю за дотриманням техніки безпеки на виробництві опублікувало дані, згідно з якими в Китаї у першому кварталі сталося 113 424 різних аварій на виробництві, в яких загинуло 19 248 чоловік. У 29 аваріях загинуло відразу від 10 до 29 чоловік.

Багато цих аварій сталося на незаконному виробництві і незаконних шахтах.

Співробітник організації China Labour Bulletin, головний офіс якої знаходиться у Франції, пан Цай Чунго сказав, що більшість із жертв цих аварій, пов'язаних із порушенням техніки безпеки, є робітники та селяни, тобто люди незаможні. Збільшення кількості смертей на виробництві вказує на те, що в Китаї процвітає «чорне виробництво», яке не потрапляє до сфери уваги контролюючих організацій і про яке не повідомляють газети.

Агентство Сіньхуа повідомило, що для зменшення кількості аварій, влада проведе спеціальну «стоденну інспекцію».

З цього приводу Цай сказав: «Будь-яку подібна перевірку можна пройти за гроші. Самі ті, хто перевіряє, охоче беруть гроші. Про це Центральний уряд повинен подумати насамперед. Щоб якось змінити цю ситуацію, потрібно створити якийсь тиск із боку громадської думки, який може бути створено тільки шляхом широкого викриття вчинків корумпованих чиновників у ЗМІ. Проте в Китаї з цим велика проблема».

Представник іншої організації China Labor Watch, головний офіс якої знаходиться в США, пан Лі Чан розповів, що Китай посідає перше місце у світі за кількістю загиблих шахтарів, до того ж відповідальні за їхню загибель не отримують належного покарання.

У серпні минулого року на шахті Хуаюань у провінції Шаньдун у результаті аварії загинули 172 людини. Того дня був сильний дощ. Відповідального співробітника було попереджено про підвищення ризику шахтарів, які перебували у вибої, але він не дозволив їм піднятися на поверхню, в результаті вони загинули. Після події, фахівці кваліфікували аварію, як стихійне лихо. Після судової тяжби, що почалася, директора компанії, якій належить шахта, засудили до 7 років в'язниці.

Лін Бін. Радіо Вільна Азія
Підписатися:

Коментарі