• Історії Древнього Китаю: Милосердя та мудрість місцевого правителя множать багатство імператора

  • Середа, 30 липня 2008 року

В кінці правління династії Шан (1562-1027 р. до н.е) країною Західної Чжоу правив Чжоу Веньван. Його правління було мудрим і милосердним. У всьому він проявляв гідність, розсудливість та доброту. Піддані цінували й поважали його. Вчинки його і високі моральні якості стали прикладом для багатьох наступних поколінь.

Чжоу Веньван дотримувався чеснот як свого основного принципу правління і ратував за те, щоб «з їх допомогою створити гармонію з Небесами. Поважати моральність і захищати людей. Дотримуватись цих принципів та проявляти велику обережність під час призначення покарання».

Чжоу подавав прекрасний приклад, він не марнотратив - носив одяг звичайних людей. Навіть разом з фермерами працював на полях. Він формував закони для того, щоб полегшити життя громадян. Він зменшив податки фермерам, що дозволило їм мати власні заощадження.

Інша введена ним новизна дозволяла фермерам обробляти державну землю і платити лише 1/9 частину звичайного податку. Крім того, було дозволено не збирати митні збори на товари імпорту та експорту. Він встановив систему законодавства таким чином, що за людину, яка скоїла злочин, не несли відповідальності його чоловік (дружина) або діти. Він також беззастережно надавав допомогу бідним і безпомічним.

Багато-хто, накликавши на себе гнів імператора, шукали притулку в країні Чжоу Веньвана.

Одного дня між правителями західних країн Юй і Жуй, що приєдналися до династії Шан, виник конфлікт із-за пограничної смуги, що розділяє ці країни. Не захотівши звертатися до імператора, і захоплюючись авторитетом Чжоу Веньвана, вони вирішили звернутися до нього, щоб улагодити це питання. Прибувши в країну Чжоу, обидва герцоги побачили, що там всі фермери добровільно віддають кромки своїх полів сусідам, всі пішоходи поступаються дорогою один одному, а літні люди не носять тягаря, тому що молоді завжди допомагають їм у цьому.

Герцоги порівняли країну Чжоу зі своїми країнами, і один з них сказав: «Такі обмежені люди, як ми, не гідні зустрічатися з цією високопоставленою людиною і просити його вирішити наш конфлікт».

Обидва герцоги добровільно запропонували спірну землю один одному. Проте жодна із сторін не погодилась прийняти її, і ця земля була облишена. Люди назвали її «вільною землею». Незабаром сусідні герцоги, дізнавшись про це, взяли за приклад Чжоу Веньвана. Багато-хто з них приєднався до країни Чжоу, яка згодом становила дві третини всієї території династії Шан.

Чжи Чжень. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...