• Цінність шлюбу в стародавньому Китаї

  • Середа, 5 березня 2008 року

Один з найбільш поважаних політичних діячів в історії Китаю Вій Чжен, який жив за часів династії Тан в роки правління імператора Тайцзуна, сказав: «Той, хто дарував доброту іншим, отримає її натомість. Той, хто облагодіє інших, отримає милосердя, коли буде потрібно».

Ось історія одного вченого на ім'я Лю Тінши з району Ци, який жив за часів північної династії Сун в Китаї.

Коли Лю був молодим, він зустрів дівчину і запропонував їй стати його дружиною. Але змовини були неофіційними, оскільки Лю готувався до іспитів на посаду державного службовця і не міг заплатити її батькам необхідний грошовий викуп.

Після того, як Лю склав іспити, його призначили посадовою особою середнього рівня в області Тун, і незабаром він досяг великих успіхів.

Керівник області Тун  Су Дунпо* високо оцінив репутацію Лю Тінши і часто доручав йому відповідальні завдання.

Лю Тінши був дуже здібним молодим чоловіком, і його кар'єра була забезпечена. Через важку хворобу його дівчина повністю втратила зір. Оскільки батьки дівчини були бідними фермерами, до того ж їхня дочка осліпла, вони не насмілювалися навіть нагадати йому про змовини.

Друг Лю прагнув відрадити його від одруження з цією дівчиною: «Вона стала сліпою.  Чом би тобі не знайти іншу дівчину, яка більше підійде і до твого становища і для майбутнього сімейного життя? Якщо ти повинен одружитися на комусь із цього сімейства, то одружуйся на її молодшій сестрі».

Лю Тінши відповів: «Коли я зробив їй пропозицію, то віддав їй своє серце. Вона втратила зір, але не серце. Якщо я порушу свою обіцянку, то зруйную своє серце. Крім того, всі ми коли-небудь постаріємо. Коли дружина старіє, хіба чоловік  повинен замінити її на молоду? Чоловік повинен бути вірний своєму слову. І я не зраджу своєму серцю».

Одружившись зі сліпою дівчиною, Лю Тінши прагнув щосили піклуватися про неї. Вони жили дуже добре і любили один одного. Разом вони виростили декількох дітей.

Почувши цю історію, Су Дунпо був глибоко зворушений: «У Лю Тінши, дійсно, благородне серце!»

Сім'я - наріжний камінь нації і суспільства. Дбайливе ставлення до сім'ї - це гарантія стабільності, надійності і процвітання нації та суспільства.

------------------------------------------
*Су Дунпо - один з найбільш відомих літераторів в китайській історії того часу; відомий своїми видатними літературними здібностями.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...