• Журналісти 'Нью-Йорк Таймс' отримали Пулітцеровську премію за висвітлення теми судової системи Китаю

  • Понеділок, 5 червня 2006 року
 

22 травня журналісти "New York Times" Джозеф Кан і Джим Ярдлей отримали престижну Пулітцеровську премію за репортаж про судову систему Китаю.

Серед переможців була стаття про батька, що зважився продати свої очі, щоб гарантувати справедливий і законний захист свого сина.

Також була стаття «Відчайдушні зусилля у пошуках правосуддя: один проти всього Китаю», яка розповідала про історію одного чоловіка, чий син пройшов через політичні звинувачення і тортури в місті Чаоху провінції Аньхуей, і був засуджений за напад з ножем.

Адвокати не мають жодного шансу розпитати свідків і розслідувати докази. «...в 1996 році, знаходячись перед лицем міжнародного і внутрішнього тиску, Китай ввів реформи, що дозволяють адвокату обвинуваченого бути в більш неупереджених умовах», — говориться в статті Джима Ярдлей.

«Все ж таки сьогодні невідповідність цих реформ з реальністю і небажання правлячої комуністичної партії зробити істотні зміни в цьому напрямку є очевидною. Суд над сином пана Це, який закінчився визнанням його невинності, був єдиним з 770 947 випадків за минулий рік. З цієї кількості 99,7% закінчилися виголошенням вироку.

Вісім статей, написані журналістами, які перемогли, були написані у вересні і жовтні минулого року. Роботи показали похмуру картину обману і корупції в китайській судовій системі, де влада ставиться понад усе і звичайна людина є лише маріонеткою. Також була стаття про вислови китайського адвоката Гао Чжішена, що бореться за підтримку правління згідно із законом в країні, де в суспільстві «пригнічують будь-який виклик монополії на владу».

З того часу, як він став захищати репресовані групи, такі як виселені з своїх будинків жертви земельних реформ, переслідувані послідовники Фалуньгун, жертви СНІД та інші меншини, пана Гао весь час переслідували і стежили за ним, а в одному інциденті його ледь не задавили. Інша недавня стаття про порушення прав людини в Китаї від 18 травня повідомляє як двоє невідомих увірвалися в будинок китайського адвоката Чжен Еньчуна в Шанхаї, який був поміщений у в'язницю через те, що виступав на захист виселених з будинків жителів Шанхаю.

Людям було наказано виїхати. Дружина Чжена Цзян Мейлі повідомила про цей інцидент, але більше нічого не чула від місцевої влади. Також на отримання премії були номіновані Стів Фаїнару з "The Washington Post" за його напружені зусилля з розслідувань насильства до смерті, перед якими знаходяться американські військові в Іраку, і Себастьян Ротелла з «Los Angeles Times» за репортажі про гордих мусульман, які почали бунти у Франції.

The Epoch Times (Великая Эпоха)

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...