• Китайський дракон

  • Четвер, 1 червня 2006 року
 

Китайський дракон, або лун, це втілення мудрості, миролюбної сили і доброти, символ живильних вод, покровитель гір і річок. Існує і злий дракон.

Дракон може стати маленьким як шовковичний черв'як, або таким величезним, що накриє весь світ. П'ятипалий дракон став символом імператора, чотирипалий — наслідного принца, а трипалий — вищих імператорських сановників.

По зображеннях, що збереглися із стародавніх часів ми бачимо, що існують дракони з довгими вусами, подовженим тулубом, покрите лускою, чотири тигрові лапи мають орлині кігті. Зустрічається і інший варіант: з витягнутою головою, короткими вусами, змієподібною шиєю і витягнутим тулубом на лапах.

Іноді дракона зображували у вигляді тварини, що нагадувала одночасно і тигра і коня. Але у всіх випадках зовнішність дракона була величною, суворою і войовничою.

Існували чотири типи драконів: небесний дракон, що охороняв обителі богів; божественний дракон, що посилав вітер і дощ; дракон землі, що визначав напрям і глибину річок, струмків; дракон, що охороняв скарби. Стародавні китайці вірили, що дракони населяють всі річки, озера і моря, парять в дощових хмарах.

Зображення дракона в Китаї можна було побачити всюди: у храмах, в палацах, на меморіальних обелісках, на стародавніх спорудах, на стінах селянських будинків (у вигляді картинки або вирізки з паперу).

В різний час, особливо часто в травні і червні, проходили процесії на честь дракона - "Моління про дощ". Складовим елементом такої процесії був танець дракона. Поряд з драконом колисалися прапори різних квітів: жовті і білі символізували вітер і воду, чорні і зелені, - хмари. На шляху процесії розкладали багаття - на них спалювали "жертовні гроші".

 

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...