Понеділок, Чер 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Відомий китайський письменник, який не пов'язаний з політикою, засуджений до 12 років ув'язнення

Середа, 31 травня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Відомий письменник, не пов'язаний з політикою, пан Ян Тяньшуй з міста Наньцзін. Фото: The Epoch Times
Китайський журналіст Ян Тяньшуй засуджений до 12 років ув’язнення секретним трибуналом за підривну діяльність

Підбірка статей

Письменник Ян Тяньшуй, не пов'язаний з політикою, знаходиться перед лицем звинувачень. Середа, 26 квітня 2006 рік 7:35 вечора.

Відомий китайський журналіст Ян Тяньшуй був засуджений до 12 років ув’язнення у в'язниці за підривну діяльність секретним трибуналом у вівторок 16 травня. На таємному суді, який пройшов у місті Чженьцзян в провінції Цзянсу, його родичам і друзям не дозволили бути присутнім на слуханні справи. Письмовий вирок буде ухвалений через п'ять днів після суду.

В день суду безліч дисидентів зі всієї країни, включаючи Чжао Сінь, Лі Хай, Ян Цзайсінь, Чень Шуцін, Чжан Цзянькан, Лю Цзіншен, Цзен Нін, Чень Сі, Лі Женьке, Ляо Шуанюань, Лі Гуотао, Ден Юнлян і Фань Цзілян, провели 24 годинне голодування в підтримку Ян Тяньшуй, протестуючи проти брехливого суду.

Ян Тяньшуй, народжений під ім'ям Ян Тунянь, закінчив історичний факультет Пекінського університету в 1982 році. У 1990 році він був засуджений до 10 років ув'язнення по звинуваченню в «контрреволюції». Після того, як його випустили в травні 2000 рік, він продовжив працювати над впровадженням демократії в Китаї. 24 грудня 2004 року Ян був затриманий китайською владою за «підозрілу причетність в підбурюванні підривної діяльності проти державної влади».

24 січня 2005 року був звільнений під заставу незавершеного судового процесу. 23 грудня 2005 року він був викрадений біля свого будинку місцевими офіцерами національної безпеки, і, пізніше, був посаджений без суду під арешт за «підривну діяльність проти державної влади».

Ян Тяньшуй протестує проти заборони апеляцій

Адвокат Лі Цзяньцян розкрив, що Ян Тяньшуй подав заяву про свою невинність проти звинувачень, висунутих судом. Адвокати Лі Цзяньцян і Лань Фан також відкрито виступали, як адвокати, що захищають Ян Тяньшуй. Поки Ян Тяньшуй не має ніяких планів для апеляції, оскільки вважає, що суд є незаконним. Адвокат Цзяньцян сказав, що Ян відмовляється звернутися до вищого суду, протестуючи проти незаконності проведення суду.

Висловлення своїх думок – рідкісне явище в залі суду

Що стосується висловлення своїх думок на судовому процесі, Чжао Сінь і Цзен Нін сказали, що це є рідкісним явищем, і ніхто цього не чекав. У більшості подібних випадків виголошення вироку відбувається в будь-який день, коли побажають судді. В деяких випадках, подібних цьому, виголошення вироку може тягнутися дуже довго.

Чжао Сінь сказав, що швидке винесення вердикту показує, що вирок був ухвалений ще до слухання справи. На його думку судовий процес носив брехливий характер, все було лише формальністю. Цзен Нін заявив, що влада складала графік слухань справ протягом довгого часу, включаючи і те, яким повинен бути проведений суд і чим він повинен закінчитися; все це складалося за їх бажанням.

Цей випадок показує світу приклад того, як китайські дисиденти пригнічуються власною владою. Він сказав, що комуністична партія Китаю (КПК) ніколи не погоджувалася з дисидентами. Вони різко пригнічували їх, залякуючи інших, щоб ті також не мали подібних думок.

«М'яка дія»

Адвокат розкрив, що третій звинувачувальний акт проти Ян Тяньшуй, найбільш серйозний, так званий «доказ», є інцидентом, названим « М'яка дія». Ян був звинувачений в тому, що був вибраний в бунтівний демократичний уряд, і, можливо, був тим, хто заповнив би ряди лівих після неминучого краху КПК.

Ян спростовує звинувачення, як повністю сфабриковане безрозсудним режимом.

За словами адвоката Лі «М'яка дія» є не більш, ніж грою політиканів, що грають на Інтернеті. Він сказав, що ім'я Яна було використане як частина гри, але Ян не визнавав ніяких ярликів, що навішуються на нього, і не визнавав ніяких дій з боку служби безпеки. Не було доказів, що він залучений в кампанію «М'яка дія», і не було навіть доказів, що він здійснював якісь підривні дії. Лі сказав, що звинувачення були абсолютно не обґрунтовані.

Критика думок

Перший звинувачувальний пункт стверджував, що Ян Тяньшуй опублікував велику кількість есе для закордонних ЗМІ, нападаючи на лідерів КПК з наміром повалити сьогоднішню державну владу і соціальну систему. Адвокат Лі вважає, що ці статті просто показують цінності і думки Ян Тяньшуй. Вони є певним розумінням на свідомому рівні, але не несуть в собі мету підбурювати дії, щоб повалити сьогоднішню владу.

Почесний член комітету «Чжао Цзіян комітету похоронів»

Другий звинувачувальний пункт проти Яна стверджував, що коли приїжджав в січні 2005 року запрошений віце – голова Шен Сюе з Федерації Демократичного Китаю, Ян Тяньшуй став почесним членом Комітету Похоронів Чжао Цзіян, очолюваного Шен Сюе та іншими. Ян також опублікував на сайті "Великої Епохи" «Промову Ян Тяньшуй на Міжнародних Зборах ОК, щоб «оплакати Цзіян» і «сказати: "Прощавай, КПК"».

Адвокат Лі не може зрозуміти, як може бути загрозою для державної влади те, що Ян є членом Комітету Похоронів Чжао Цзіян або висловлення його співчуття з приводу кончини Чжао. Він сказав, що це тільки доводить те, що Ян схвалює ідеологію групи, яка не є злочинною.

Формування Партії

Четвертий звинувачувальний пункт стверджував, що в квітні 2005 року Ян Тяньшуй послідував за програмою і конституцією, ворожої організації «Китайська Демократична Партія», яка таємно організувала «Попередню групу мирного переходу у напрямі Китайської Демократичної Партії» і завербувала членів для організації. Адвокат Лі знаходить докази того, що Ян є членом Китайської Демократичної Партії, яких гостро не вистачає.

Великая Эпоха

 

 

 

Comments   

загрузка...