• Відомого китайського правозахисника бачили в його рідному місті

  • Середа, 10 січня 2007 року
 
Згідно з інформацією з різних внутрішніх джерел, відомий правозахисник Гао Чжішен в даний час знаходиться у своєму рідному місті, в північній провінції Шеньсі.

Незважаючи на те, що Гао був звільнений із в'язниці 22 грудня, свободи він так і не здобув. Адвокат і його сім'я постійно знаходяться під стеженням поліції.

З часу арешту Гао 15 серпня 2006 і до того часу, коли в грудні йому ухвалили судовий вирок, його сім'я жодного разу не отримувала ніякої юридичної документації у справі Гао. 12 грудня  Третейський Народний Суд Пекіна почав судовий розгляд, звинувачуючи Гао Чжішеня в "підривній діяльності проти держави".

22 грудня його звинуватили в "підбурюванні до підривної діяльності проти держави" і засудили до трьох років позбавлення волі з випробувальним терміном п'ять років.

 
Пекінський правозахисник Ху Цзя, який присвятив себе порятунку Гао Чжішеня, 5 січня 2007 дав інтерв'ю «Великій Епосі», в якому він підтвердив, що в даний час Гао знаходиться на півночі Шеньсі. Він також сказав, що після свого звільнення Гао спілкувався по телефону тільки зі своїм братом і сестрою, і що з тих пір він відрізаний від усіх зв'язків із зовнішнім світом.

"Не тому, що він так захотів, а через те, що на нього чинить тиск бюро громадської безпеки. Вони заборонили йому будь-які зовнішні контакти. Якщо його думка з приводу ситуації в Китаї знов з'явиться в будь-якому зі ЗМІ або на будь-якому інтернет-сайті, він негайно буде повернений у в'язницю".

Обізнані особи кажуть, що у Гао дуже близькі стосунки зі своїми родичами. Після свого звільнення, він наполіг на тому, щоб відвідати кладовище, де поховані його предки, і вирушив у Шаньдун і на північ Шеньсі, щоб відвідати своїх родичів і розсіяти їхні страхи, турботи та інший тиск, під яким вони, можливо, знаходилися.

Щодо звільнення Гао з в'язниці, Ху Цзя підкреслив, що, "це не поліпшення його ситуації, а скоріше серйозніша форма тиску зла". "З одного боку, вони використовують період милості, щоб дозволити Гао повернутися додому, сподіваючись, що це примусить міжнародне суспільство замовкнути і примусить людей за кордоном вважати, що судовий процес над ним закінчився. З іншого боку, п'ятирічний випробувальний термін - це лише інший метод ув'язнення. Ізоляція Гао від будь-якого зовнішнього контакту є спробою примусити людей забути його".

Ху Цзя додав, що хоробрість Гао і його дух викликали у людей велику довіру. Його здатність швидкого і повного розуміння - також стала причиною симпатії людей. Хоча, поки китайський режим був вимушений звільнити Гао, вони бояться, що випустили тигра на свободу. "Навіть після того, як його звільнили, вони продовжують блокувати будь-які зовнішні контакти, і в той же самий час не дають громадськості ніякої інформації щодо поточної ситуації з Гао і про час, проведений ним в ув'язненні. Вони також тримають Гао в невіданні щодо спроб ззовні врятувати його".

Обізнані люди сказали, що "китайський режим використовує ганебний метод - вони відрізали Гао від зовнішнього світу, щоб розповсюдити проти нього наклеп". Ху Цзя волає до міжнародного співтовариства, урядів, Міжнародного Олімпійського Комітету і Організації Об'єднаних Націй, щоб вони продовжували направляти запити щодо ситуації з Гао Чжішенем.

Версія англійською: Велика Епоха (The Epoch Times) 
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...