• У китайському музеї виставлена старовинна золота маска 3000-річної давності

  • Середа, 29 серпня 2007 року
 

Золота маска, яка була виявлена при розкопках, вперше виставлена на огляд публіки в Музеї реліквій Цзіньша міста Шаньдун в середині цього літа.

У 2006 році на ділянці № 8 археологічних розкопок Цзіньша міста Шаньдун була виявлена золота маска. Маска прямокутної форми з плоским лобом, двома довгими виступами-бровами, трикутними очима і носом, великим ротом, прямокутними вухами з круглими отворами у кожній мочці вуха. Її товщина складає 4 мм, висота 11 см, завширшки 19,5 см., а вага 46 грам.

Учені вважають, що спочатку маска прикріплялася до іншого предмету, і має історію в 3000 років, що належить до епохи династії Шан (1700-1046 до н.е.) та ранній період династії Західна Чжоу (1046-771 до н.е.).  

У газеті «Мінпао» зазначується, що за повідомленням Інституту археології Ченьду, у тому ж самому місці археологи виявили інші унікальні предмети: бронзову маску і предмети з нефриту.

За словами пана Ван І, декана Інституту археології, роботи на ділянці розкопок № 8, яка знаходиться у південній частині музею реліквій Цзіньша, почалися в кінці 2006 року.  Проте за шість років робіт, саме на цій ділянці, були виявлені найбільш значні знахідки, у цілому 342 предмети. Серед них: 45 виробів із золота, 88 - з бронзи, 194 -  з нефриту, 8 - з коштовних каменів, 4 - із слонячої кістки і 3 керамічних вироби.  

«Золота маска - найдорогоцінніше зі всього, що було знайдене, - так відізвався про знахідку пан Ван. - Ця маска є найбільшою за розмірами, до цього ж вона добре збереглася. Коли її викопали, неможливо було зрозуміти, що це за предмет, але за допомогою археологів непізнане стало золотою маскою».

Раніше, у 2001 році, в Цзіньша також була виявлена золота маска, але меншого розміру.

Фен Іжань. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...