• Наші перемоги в Естафеті голодовки

  • П'ятниця, 24 березня 2006 року
 
Померли два мої співвітчизники, що зверталися до пекінського уряду. Коли я почув новини про їх смерть, тарілка з їжею випала з моїх рук.

Їх життя були затьмарені нескінченними знегодами і несправедливістю з боку цієї комуністичної системи. Навіть процес захисту інтересів громадян став нестерпною мукою. Врешті-решт, обриваючи їх життя, саме ця система "припинила" їх страждання в цьому світі.

Щороку перед початком і протягом Національного Народного з'їзду і Політичної Консультативної конференції біди наздоганяють багато рядових китайців, особливо тих незліченних апелянтів, які приїздять до Пекіна в пошуках правосуддя у представників влади. Їх незаконно затримують, ув'язнюють і б'ють. Декілька апелянтів з провінції Хейлунцзян, щоб уникнути переслідування жорстоких поліцейських, пробігли перед поїздом, що наближається. Двоє загинуло на місці, а ще двоє одержало поранення.

Представники йдуть в зал конференції з парадного килима зі щасливими обличчями. Рік за роком, за кожним їх кроком лежать сльози і кров все більшої кількості китайських громадян. Цей рік ще гірший.

Я від всієї моєї сім'ї хочу висловити співчуття сім'ям двох загиблих. З 15 лютого мої очі були зав'язані режимом. Але мої вуха іноді ще чують деякі речі.

Я чую, що у світі ведеться жвава дискусія про Естафету голодовки на захист прав людини і на знак протесту проти жорстокого режиму. Також ходять чутки, що декому ця дискусія приносить справжнє задоволення, а деякі навіть знаходяться в емоційно збудженому стані з цього приводу.

Дотримуйтеся своєї думки і не чекайте, що люди, що не беруть участь в нашій Естафеті зрозуміють або підтримають нас. Інакше ви будете глибоко розчаровані або даремно витратите енергію на суперечки. Це змінило б початковий намір наполегливо переслідувати наші цілі. Рух міжнародної Естафети голодовки вже досяг великих перемог.

Одним з головних аргументів для суперечки є думка, що уряд не може реагувати належним чином, оскільки не знає чіткої мети Естафети голодовки на захист прав людини. Інші говорять, що якщо уряд не реагує, то учасникам протесту буде важче закінчити протест благородно.

Люди з подібними поглядами розглядають реакцію уряду тільки як умову, що визначає важливість Естафети голодовки. Це повністю відрізняється від нашого наміру.

Що буде для нас перемогою? Маючи справу з політичною системою без внутрішнього розслідування її моральних і етичних аспектів, якщо ми засновуватимемо фактичні результати нашого руху на захист прав людини на раціональній реакції уряду, тоді це, найвірогідніше, не принесе результатів, які ми хотіли. Тоді буде важче закінчити нашу акцію і для нас не буде ніякої перемоги.

Естафета голодовки вже досягла великих перемог:

1. Багато китайців взяли в ній участь B цьому наша перемога.

2. Багато китайців, що представляють різні соціально-економічні прошарки суспільства, взяли участь в акції B цьому наша перемога.

3. За дуже короткий проміжок часу люди з більше 20 провінцій взяли участь в голодовці.

4. Ми викриваємо жорстокий диктаторський режим, пробуджуємо свідомість людей і їх бажання брати участь, що показує, що ми виграємо.

5. Ми дали цивілізованій решті всього світу, можливість подивитися на Китай і задуматися про його політичний устрій і обстановку з правами людини D це наша перемога.

6. Ми дали можливість будь-якій людині взяти участь в нашій акції, не залишаючи дому.

7. Ми можемо контролювати масштаб нашої акції, можемо регулювати або повністю зупинити цей рух, коли побажаємо. B цьому наша перемога.

8. До нашої акції за дуже короткий час приєдналися активісти демократичного руху, активісти руху з прав людини, апелянти, звільнені робітники, селяни, що втратили свою землю, і люди з кожного шару суспільства. B цьому наша перемога.

9. Ми за короткий час розкрили злісність і жорстокість диктаторів, які використовували бандитську тактику. B цьому наша перемога!

Деякі люди критикують цю Естафету голодовки і вважають, що подібна поведінка спонукає уряд творити зло. Це тому, що їм не вистачає здорового глузду, тому що сама природа цієї системи диктує, що вона завжди творитиме зло. Як можна вважати мирних учасників протесту відповідальними за те, що збираються робити лиходії? Хіба можна вовку, якому подобається людська плоть, робити людину відповідальною за вовка, який її поїдає?

Сьогодні численні співробітники таємної поліції і гангстери все ще оточують мій офіс. Апелянтів зі всієї країни все ще викрадають, заарештовують і допитують без виключення. Декілька моїх відвідувачів були арештовані і допитані. Коли я відправився на зустріч з журналістами Times, армія секретних агентів, що стежать за мною, влаштувала цілу виставу!

Гао Чжішен. Спеціально для Великої Епохи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...