• Адвокат Гао Чжишен починає голодування на знак протесту проти переслідувань

  • Вівторок, 21 лютого 2006 року
 

Довідавшись, що адвокат з захисту прав людини Го Фейсюн був побитий поліцією в провінції Гуандун, відомий китайський адвокат з захисту прав людини Гао Чжишен 4 лютого почав голодовку на знак протесту проти незаконних переслідувань китайським комуністичним режимом китайських громадян.

Друг Гао, Є Шуан, котрий супроводжував його в рідне місто, на знак протесту також оголосив голодовку. Люди всередині та за межами Китаю приєдналися до цієї голодовки о 6 годині ранку 6 лютого, і зараз це робиться позмінно по всій країні і за кордоном.

Гао заявив: "Як адвокат, я змушений вдатися до таких дій. Це ясно відбиває цей найбільш неприємний і сумний період, в який ми живемо. Щоб зупинити переслідування, ми повинні почати з себе!"

У континентальному Китаї Ху Цзя, Ци Чжиюн, Цзя Цзяньїн та інші вже висловили свою підтримку і почали діяти. За кордоном люди також почали брати участь у голодовці.

Гао Чжишен: "Більше справи - менше слів. Щоб протистояти переслідуванням, треба почати з себе!"

Раніше Гао Чжишен виступив із закликом провести організовану голодовку на знак протесту і задля підтримки прав людини в Китаї. Основний вплив здійснила б позмінна голодовка на знак протесту проти порушення прав людини, а інші громадяни, яких незаконно переслідували та яким нанесли жорстокі ушкодження внаслідок звірячого ставлення режиму, здійснювали б мирний протест проти беззаконня і безкомпромісності.

Незабаром після цього звернення Гао довідався, що поліція затримала і побила Го Фейсюн після того, як він повідомив про його скандальні залякування з боку поліції, що підслуховує та стежить за ним.

У цей же час Гао довідався, що активіст з питань захисту прав людини Гао Куньлунь, який працює в системі залізниць у місті Шанхай, отримав кілька ножових поранень на знак помсти за цю діяльність.

Адвокат Гао зібрався негайно повернутися до Пекіну й оголосити протест біля воріт інформаційної агенції "Сіньхуа", але зустрів велику перешкоду з боку родичів і друзів і не зміг поїхати, тому в той же день почав голодовку.

Він заявив: "Не важливо, хто це, - Го Фейсюн чи Чи Фейсюн, чи Ван Фейсюн. Піддати будь-якого громадянина Китаю таким варварським, шаленим побиттям і переслідуванням є найбільш непристойним та аморальним актом.

Коли доходить до того, що людину тягнуть у поліцію і прямо там відразу б'ють, то немає ніякого потреби повідомляти про що-небудь у поліцію. За таких обставин китайський народ знаходиться у стані, коли в нього немає ніякого захисту, і люди не можуть захистити себе. Тому ми використовуємо форму протесту у вигляді голодовки проти такого беззаконня і жахливих умов існування".

Адвокат Гао додав: "Вистачить слів. Я можу тільки перейти до дій, щоб висловити свій гнів. І хоча, виходячи зі своєї нелюдської і гангстерської суті, уряд просто насміється над нашою голодовкою, - ми будемо твердими".

Гао продовжив: "З початку і до самого кінця ми будемо підтримувати безкровний ненасильницький підхід, але це зовсім не означає, що ми не будемо протестувати. Коли законні засоби блоковані, ми можемо тільки використовувати найпримітивнішу форму - наше фізичне тіло, щоб вести цю боротьбу, - за підтримку мінімального рівня моральності людського існування, за почуття власної гідності людства і цінності людської цивілізації".

Як адвокатові, адвокатові з прав людини, мені доводиться використовувати цю примітивну форму, щоб захищати права громадян Китаю, котрі, як передбачається, захищені законом".

Ху Цзя: "Я негайно виступаю на підтримку".

Увечері 4-го числа, під час інтерв'ю, Ху Цзя ще не знав про голодовку Гао. Він сказав: "Ми ще вчора ввечері обговорювали це і готувалися. Я теж беру участь у протесті, але я не знав, що голодування вже почалося".

Ху Цзя додав: "Метод голодовки використовували 17 років тому. За довгу історію руху захисту прав людини цей спосіб часто використовується на знак протесту. У випадку арешту або затримки ми можемо також використовувати цей спосіб. Цього разу ми протестуємо через Го Фейсюна, на захист прав, на захист усіх, хто хоче жити в Китаї як нормальна людина".

Він продовжив: "Використання методу позмінної голодовки дає кожному громадянину Китаю досить придатний і мирний спосіб приєднатися до руху захисту прав людини, виступити проти переслідувань злих сил дикого режиму. Це не спростовує попередній метод закликів про допомогу через Інтернет.

Замість цього, через конкретні дії кожного, ми просуваємося вперед на один крок. Ці спільні дії зроблять безпрецедентний тиск на злі сили, для яких бути вкрай безсоромними - звична справа. Це робиться для того, щоб комуністична партія знала, що люди будуть протестувати".

"Буде використано метод голодовки. Фактично, позмінна голодовка ще знаходиться в процесі обмірковування. Я ще нікому не сказав, крім моїх родичів, тому що не знав про розклад. Як тільки я це буду знати, негайно почну голодовку".

Цзя Цзяньїн: "Якщо знадобиться - я підтримаю цю акцію".

Цзя Цзяньїн, дружина Хе Депу [1] заявила: "Я підтримаю їх". Цзя Цзяньїн нещодавно, 6 жовтня 2005 року, одержала третю "Нагороду родичам жертв" від "Foundatіon for Democracy іn the 21st Century" ("Фонду за демократію в XXІ столітті").

Цзя Цзяньїн сказала: "Голодовка адвоката Гао - акція, яку почали активісти, борці за права людини, на знак протесту проти переслідувань. Коли він звернувся до мене, я відповіла, що приєднаюся. Нещодавно кілька активістів з питань прав людини були жорстоко побиті і мені здається - це нелюдяно, і це потрібно засудити.

Оскільки мій чоловік зазнав жорстоких катувань у руках КПК, я обурена такими речами. Я дала згоду приєднатися, як тільки в мене буде можливість".

Го Фейсюн: "Створити групу і вимагати припинити побиття та вбивства".

Го Фейсюн, якого тільки що побили в поліцейській ділянці, розповів кореспондентам ЕТ наступне: "Ми вітаємо всіх, хто захоче підтримати цю голодовку, Ті, хто працює на фабриках, селяни, ті, хто ходить до вищої влади з проханнями, послідовники Фалуньгун, християни - хто б не захотів підтримати цю акцію за права людини, підтримати права тих людей, яких били? Усі приходьте. Разом ми утворимо товариство, що буде вимагати від них припинити побиття і вбивства. Ми зробимо те, про що говоримо, не боячись ніяких погроз. Якщо зможуть, нехай посадять усіх китайців у в'язницю".

Заклик адвоката Гао про допомогу швидко знаходить відгук закордоном.

Адвокат Гао відчував, що оскільки цей спосіб був запропонований ним, він повинен здійснити на практиці те, що запропонував і сам почав голодоаку. Він провів 48-годинну голодоаку. Інші можуть зробити те, що зможуть. Досить одного дня.

Адвокат Гао звернувся до всіх людей, що хочуть приєднатися, - використовувати найбільш мирний спосіб протесту проти цього образливого способу існування і виступити на захист почуття власної гідності.

Студентка Гао Цзе в Японії почула ці новини. Вона приєднається до 24-годинної голодовки в Токіо на підтримку адвоката Гао. Вона сказала, що хотіла б певними діями висловити свою підтримку Гао. Підтримка прав Го Фейсюна, Гао Куньлуня та інших громадян Китаю - це підтримка її власних прав.

Громадянин Канади пан Ци також приєднається до 24-годинного страйку на підтримку адвоката Гао в Торонто. Він сказав: "Ззовні здається, не слід і згадувати про голодовку адвоката Гао й інших людей. Однак я розумію це як боротьбу добра і зла. Я хочу додати своїх сил праведній стороні".

Двоє інших громадян США, пані Ян Фан і пані Сяо Сюечен, заявили, що вони приєднаються до позмінної голодовки 6 лютого. В даний час група підтримки приступила до програми позмінних голодувань. Ми будемо продовжувати повідомляти про розвиток подій.

[1] Китайський дисидент Хе Депу, член забороненої Китайської Демократичної партії, був заарештований вдома в Пекіні 4 листопада 2002 року за написання відкритого листа до з'їзду КПК (лист був оприлюднений в Інтернеті), де закликав до демократичних реформ. 6 листопада 2003 року його засудили до 8 років ув'язнення.

Тан Юй, Гао Лин. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...