• Міжнародна Амністія: Китай озброює порушників прав людини

  • Середа, 28 червня 2006 року
 

В останньому звіті Міжнародної Амністії говориться про те, що Китай зараз є одним з найбільших в світі й найбільш безвідповідальних експортерів зброї, що підриває міжнародні заборони на експорт зброї та сприяє зловживанням правами людини.

"Китайська політика експорту зброї безрозсудна і небезпечна, вона не бере до уваги права людини " – повідомила Кейт Аллен, Директор Міжнародної Амністії у Великобританії. – переслідуючи продовження економічної експансії та захоплення прибуткового глобального ринку зброї, Китай відправляв зброю в зони конфліктів і в країни, які репресують і пригнічують своїх людей".

Згідно з повідомленням, експорт зброї Китаю оцінюється більш ніж в $1 мільярд щорічно, таким чином, будучи восьмим найбільшим постачальником звичайних видів зброї в 2004 році. Велика кількість цієї зброї виготовляється і продається компаніями, які використовує Народна Армія Звільнення (НАЗ).

У повідомленні підкреслюється небезпека, яка загрожує всьому світові не тільки при передачі ядерній технології, але також в результаті постачань Китаєм звичайної та стрілецької зброї. У повідомленні процитовані приклади того, як китайський експорт підриває міжнародні ембарго і зусилля з підтримки миру.

У Демократичній республіці Конго, де близько 3 мільйонів чоловік було вбито в громадянській війні, починаючи з 1996 року, Міжнародна Амністія виявила, що китайські гвинтівки нападу АК-47А були поширені серед міліції та солдатів. Відповідно до повідомлення, дослідників, що з'ясовували походження 1100 бойових засобів, зібраних групою Організації Об'єднаних Націй, яка піклується про підтримку миру, виявили, що сімнадцять відсотків з них були з Китаю.

Щодо жорстокості в Ліберії за минуле десятиліття: "Як стверджують, з'явилися свідчення про те, що голландський ділер зброї Гас Ван Коувенховен був посередником у постачанні великої кількості зброї до Ліберії з Китаю, порушуючи ембарго ООН", – говориться у повідомленні.

Згідно з Міжнародною Амністією, приводом для таких операцій часто є обмін зброї на сировину, необхідну для забезпечення швидкого економічного росту, наприклад, деревину у випадку Ліберії, або нафта в Судані. Китай, таким чином, продав гелікоптери суданському уряду, говориться в повідомленні.

Деякі з цих вертольотів, згідно з повідомленням, використовувалися для нападу на цивільне населення в Західній області Дарфура, де конфлікт, який американський уряд назвав геноцидом, вирував з 2003 року.

Відповідно до Міжнародної Амністії, велика кількість зброї, що експортується, залишається недокументованою через недоліки офіційної процедури і контролю операцій китайськими властями.

"Ця торгівля покрита таємницею", – говорить Міжнародна Амністія. –Пекін не видає ніякої інформації про передачу зброї за кордон і не надав ніяких даних в офіційний список ООН по звичайній зброї за останні вісім років. "

Частково ця секретність стимулюється причетністю Заходу в розвитку зброї, говориться в повідомленні. Згідно з статтею, опублікованою в квітні 2005 року в тижневику Оборона Джейн, " підвищена секретність, яка оточує Z-10 [атакуючий військовий вертоліт], ймовірно, пов'язана з причетністю західних фірм, які забезпечили велику технічну допомогу ".

По суті, на додаток до звернення до Китаю, щоб він підсилив чітку звітність, підтримку міжнародної Угоди про торгівлю зброєю і заборону передачі зброї та іншого устаткування, яке може використовуватися для зловживання правами людини, Міжнародна Амністія також звернулася до Західних урядів із закликом почати дії.

"Поки Китай продовжує поставляти зброю злочинцям, що грубо порушують права людини, міжнародне співтовариство повинне подвоїти впорядкування спільних підприємств... і повинно підсилити накладення заборон на зброю в Китаї, як це здійснюється в Європейському Союзі та США, " – відмічено у і повідомленні.

КИТАЙСЬКА ЗБРОЯ: Військові дії в жорстоко пригнічуваній області Ітурі Демократичної республіки Конго. Згідно з Міжнародною Амністєю, сімнадцять відсотків зброї, яку зібрали в області миротворці Організації Об'єднаних Націй, було доставлено з Китаю.

Сара Кук. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...