• Кореспондент, що викрив корумпованих чиновників, засуджений до тюремного ув‘язнення

  • Вівторок, 27 червня 2006 року
 

Вранці 15 червня 2006 року суд міста Лунхуей провінції Хунань засудив Ян Сяоциня, журналіста видання China Industrial Economy News до року тюремного ув‘язнення. Пан Ян негайно подав апеляцію. Пан Ян затриманий з січня 2006 року за те, що викрив корумпованих чиновників. Згодом, на судовому слуханні 16 травня 2006 року він був звинувачений в причетності до шантажу Комуністичної партії Китаю.

Дружина пана Яна, Гун Цзе, пояснила під час інтерв'ю «Великій Епосі», що вони виражали свій протест не проти скорочення тюремного терміну: «Навіть якщо б пан Ян був засуджений тільки до одного дня ув‘язнення, це означало б, що він визнаний винним. Тому наша головна мета – добитися справедливого суду, щоб відновити його репутацію. Пан Ян невинний, він чесний кореспондент, що вжив заходи проти корупції чиновників міста Лунхуей. Ми вимушені звернутися до суду. І якщо це не допоможе, ми звернемося в найвищий судовий орган країни».

Адвокат пана Яна, пан Чжан Сіньшуй, висловив своє співчуття з приводу ухваленого вироку. Він вважає, що звинувачення уряду в причетності Яна до шантажу уряду було наперед сфабриковане. Та незначна частка доказів, які пред'явив прокурор, були необ'єктивними, сумнівними і ніяк не були пов'язані із звинуваченням. Більш того, деякі докази не вписувалися в логічний ланцюг складу злочину. Згідно з законом, звинувачення, пред'явлені прокурором, недійсні.

Гун Цзе заявила, що під час слухання справи 16 травня сотні жителів міста Лунхуей прийшли до суду, щоб підтримати Ян Сяоциня. Після виголошення вироку того ж дня жителі повернулися знову, щоб виразити свою підтримку. Протестуючі не дозволяли поліції відвезти Ян Сяоциня і виражали свою підтримку плакатами, що зображують несправедливість ухваленого вироку. Мати і сестра Ян Сяоциня також приїхали здалеку, щоб виразити свій протест. 21 травня жителі міста Лунхуей послали в уряд петицію на 20 сторінках, що містить підписи і відбитки пальців, в якій вони заявили наступне: «Ми дуже обурені несправедливим вироком, винесеним кореспонденту Ян Сяоциню».

Адвокат Чжан Сіншуй вказав на те, що Ян Сяоцин завжди виступав на підтримку меншин і тих, кого незаконно залякували, він був людиною, яка викривала корумпованих чиновників, і завжди дотримувався принципів справедливості і правосуддя. Пан Чжан вважає, що суд почався через викривальні статті Яна, тому цей випадок гідний уваги громадськості. Той факт, що збуджений натовп біля будівлі суду підписував петицію, показав, що громадські протести не можуть ігноруватися властями.

Гун Цзе була редактором дитячої газети в місті Чанша провінції Хунань. Після арешту чоловіка, вона почала їздити по всій країні, щоб привернути увагу громадськості до незаконного арешту, тому вона не могла продовжувати свою роботу редактора. Вона сказала, що арешт Ян Сяоциня був важким ударом для їх сім'ї, тому борги за суд лягли тяжким тягарем на сім'ю. Проте незважаючи ні на що вона продовжуватиме добиватися звільнення чоловіка.

The Epoch Times

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...