Субота, Чер 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайський прикордонний патруль убив 7 Тибетців, які тікали заради свободи

Середа, 25 жовтня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Як повідомляє організація Міжнародна кампанія за Тибет (International Campaign for Tibet/ ICT), альпіністи, які перебували на вершині гори Чо-Ойю (Cho Oyu) (приблизно 20 км на захід від гори Еверест на кордоні між Тибетом і Непалом), бачили, як 30 вересня китайський прикордонний патруль без попередження стріляв у Тибетців, що намагалися перейти кордон. Серед біженців були діти десятирічного віку. Свідки послали своє повідомлення ICT електронною поштою за допомогою супутникового зв'язку.

Радіостанція  Radio Free Asia передала такі дані, які надійшли від лами з північної Індії: кількість Тибетців, які намагалися врятуватися втечею, становила приблизно 70 чоловік, але тільки 43-м із них вдалося дістатися до Непалу. Семеро чоловік були вбиті, зокрема одна черниця і хлопчик. Лама повідомив, що у вівторок, 5 жовтня, у його храмі була проведена заупокійна церемонія по убитих. 

Місцезнаходження інших 20 чоловік із цієї групи невідоме. Місцеве джерело повідомляє, що вони могли бути схоплені китайською службою безпеки, оскільки того ж дня на дорозі, що проходить недалеко від місця події, місцеві жителі бачили китайську військову техніку і машини швидкої медичної допомоги. Співробітники китайського консульства в Непалі заявили, що вони нічого не чули про інцидент і що в консульстві був вихідний.

За повідомленням ICT, щорічно близько 2000-3000 Тибетців здійснюють небезпечний перехід у Гімалаях із Тибету до Непалу, щоб потім дістатися до штаб-квартири уряду Тибету у вигнанні, що розташований у Дхарамсала, Індія.

Після 50-річної китайської окупації Тибету, його жителі шукають свободу у вигнанні. Приблизно більше 1 млн. Тибетців були вбиті відтоді, як китайська компартія захопила тут владу. За повідомленнями правозахисних організацій, катування ченців Тибету і черниць у китайських трудових таборах залишаються поширеними.

Уряд Непалу робить все необхідне, щоб переправити біженців до Індії. У зв'язку з цим китайська влада неодноразово оголошувала офіційні протести, вимагаючи їхньої репатріації до Тибету.

The Epoch Times (Велика Епоха)

 

 

Comments   

загрузка...