• Комуністична влада Китаю впроваджує обмеження на діяльність іноземних неурядових організацій

  • Субота, 7 жовтня 2006 року
 

Провідні ЗМІ комуністичного Китаю передрукували статтю, опубліковану в газеті КПК Study Times під назвою "Як ставитись до міжнародних неурядових організацій [НУО в Китаї]". У засобах пропаганди КПК ця стаття освітлювалася дуже широко й усестороннє. Автор цієї статті покладає відповідальність за виникнення чималої кількості нинішніх проблем у Китаї на іноземні неурядові організації, заявляючи, що "одні іноземні неурядові організації зашкоджують стабільності політичної ситуації, а інші заохочують корупцію в Китаї".

Китайський медіа-експерт пан Хе Цінлянь відзначив: "Появу цієї статті можна розглядати як перший відкритий крок комуністичного режиму в прагненні посилити контроль над діяльністю іноземних неурядових організацій".

За словами пана Хе, дозвіл на діяльність іноземних неурядових організацій на території Китаю, як відомо, відіграє дуже важливу роль в політиці "відкритих дверей" КПК стосовно решти світу. Проте за останні два роки КПК усе більше приділяє увагу запобіганню "кольоровій революції".

[Примітка редактора: "Кольоровими революціями" називаються творчі, ненасильницькі рухи в посткомуністичних суспільствах Центральної та Східної Європи, спрямовані на знищення авторитарних правлінь. Символом руху обирається колір або квітка. Приклади такої революції – помаранчева революція в Україні 2004 року або рожева революція 2003 року в Грузії.]

На сьогоднішні КПК проявляє наростаючу увагу до іноземних неурядових організацій і все більше обмежує їхню діяльність на території Китаю.

Іноземні неурядові організації як "загроза"

Діяльність іноземних неурядових організацій у Китаї, як указується в статті, несе в собі приховану загрозу: завдається шкода національній безпеці Китаю, руйнується стабільність політичної обстановки в Китаї, заохочується корупція і просуваються "іноземні шляхи".

У статті стверджується наступне: "Кожного разу, коли іноземні неурядові організації сприяють підтримці соціального благополуччя, допомагаючи бідним, сприяючи захисту навколишнього середовища та ін., в китайське суспільство упроваджуються іноземні ідеологія й цінності, методи, організаційні моделі, виконавчі механізми, а також ще витонченіші шаблони розвитку, і таким чином утілюється прихована загроза".

Далі в статті мовиться, що ці "іноземні шляхи", які в основному йдуть від країн Заходу, не тільки впливають на китайське суспільство, але поступово змінять китайську соціальну систему і також неминуче опосередковано серйозно вплинуть на так звану непроникну сферу, яка контролюється і охороняється КПК.

Пан Хе Цінлянь із довірою ставиться до згаданих так званих "іноземних шляхів у Китаї", іншими словами, до "мирного перетворення" або "кольорової революції".

Незадовго до публікації цієї статті влада Пекіну влаштувала ревізію діяльності кількох приватних місцевих організацій, куди надходили "підозрілі іноземні грошові внески".

Не допустити ”кольорову революцію”

Публікація в журналі Trend повідомляє про те, що 19 травня відбулося розширене засідання Постійної комісії при політбюро КПК під керівництвом голови КПК Ху Цзіньтао.
Тема обговорення – "Підтримка передового руху".

Ху Цзіньтао виступив із довгою промовою про запобігання ”кольоровій революції” і запропонував почати "війну без диму пострілів". Ху запропонував узяти під жорсткий контроль діяльність неурядових організацій і далі він заявив, що "ми абсолютно не можемо дозволити, щоб турбота про права людини перетворилася в наступ на нашу партію".

Більш того, Ху також запропонував "не допустити створення або визнання етичних лідерів" на зразок Єльцина, Гавела, Валенси й Аун Сан Су Чжи.

Промова Ху Цзіньтао була видана у вигляді документа центрального комітету КПК і поширена по всіх структурах влади в провінціях і військових округах. Також був підготовлений скорочений варіант промови для розповсюдження по всіх гілках влади в областях і військових частинах.

Як відмітив головний редактор журналу Trend Чжан Вейго, не зважаючи на клятвені завірення Ху Цзіньтао всесторонньо викорінювати будь-якого роду ”кольорові революції”, на цей час в самому Китаї відбулася "чорна революція", оскільки закони КПК все більше нагадують поняття "організованої злочинної банди".

На думку Чжана, існують різного роду вказівки на те, що заради просування інтересів Заходу на території Китаю в рамках монополії на однопартійну систему комуністичний режим скоріше поверне на шлях перетворення на "організовану злочинну банду", ніж допустить у Китаї правозахисну ”кольорову революцію”.

Кінець політики "відкритих дверей"

Як стверджує Хе Цінлянь, якщо об’єднати всі поточні напрями зовнішньої політики КПК, то можна виявити три тенденції, що розвиваються практично одночасно:

Створення партійних філіалів і союзів на підприємствах з іноземними інвестиціями. На ділі цей рух націлений не на надання допомоги працівникам, а на посилення контролю партії.

Посилення контролю над політикою "відкритих дверей" стосовно неурядових організацій для завчасного контролю над громадською думкою заради запобігання ”кольоровій революції”.

Залучення іноземних інвестицій, що до цього часу схвалювалося, недавно було відкинуте Китаєм. ЗМІ материкового Китаю возносять хвалу підприємствам країни з іноземними вкладеннями за досягнення вирішальних позицій в справі "глобалізації Китаю". Навпаки, інвестиції іноземних компаній, вкладені в будь-яку галузь економіки Китаю, чи то стратегічна промисловість, або інша галузь, усі вважаються згубними для безпеки китайської економіки.

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...