• Аналітики КПК убачають у США прихильника зміни політичного режиму в Північній Кореї

  • П'ятниця, 22 вересня 2006 року
 

Представники Комуністичної партії Китаю намагаються сформувати громадську думку перед тим, як Північна Корея, можливо, проведе випробування ядерних бомб і нові запуски ракет.

Партійні пропагандисти й аналітики поширюють інформацію про те, що США не зацікавлені в проведенні переговорів, мета яких – покласти край розбіжностям, пов'язаним із ядерними маневрами Північної Кореї, а натомість мають намір повалити владу “дорогого вождя” Кім Чен Іра.

Чжан Ліаньгуей, впливовий аналітик, якого в Пекіні вважають провідним експертом із питань Північної Кореї, говорить представникам зарубіжної інтелігенції та преси про те, що, якби адміністрація Буша була серйозно настроєна мирно вирішити конфлікт із Північною Кореєю, то вона повинна була наслідувати приклад адміністрації Клінтона.

Разом із Джіммі Картером, що виступав у ролі провідної сторони в переговорах 1994 р., Білл Клінтон прийняв систему міжнародних поступок, відповідно до якої Пхеньян погодився припинити розвиток своєї ядерної програми в обмін на паливо, продовольство і ядерний реактор на легкій воді. Ця схема надала Північній Кореї великі можливості подальшого розвитку своєї програми озброєння, зокрема, створення ракет дальньої дії, які здатні досягти США, а також арсеналу ядерних бомб.

У минулому Чжан доводив, що кінець влади Кім Чен Іра буде лихом для Пекіна – це призведе до масового напливу біженців із Північної Кореї, припинення потоку інвестицій з Південної Кореї до Китаю й ліквідації буферної зони між Китаєм і Південною Кореєю, де дислокуються близько 30 тисяч солдатів американської армії.

Припускають, що Чжан має тісні зв'язки з китайськими військовими стратегами. Народна визвольна армія, яка втратила більше мільйона солдатів у битвах на стороні Північної Кореї під час Корейської війни, тісно пов'язана зі збройними силами КНДР.

Двосторонні відносини зазвичай асоціюються з “губами й зубами” – сторони так само близькі одна до одної. Китай фактично забезпечує закритий сталінський режим Північної Кореї всім необхідним йому паливом і продовольством.

Авторське право належить Андре Паште. Опубліковано з дозволу автора. Блог Андре Паште China Confidential, присвячений Китаю, знаходиться на http://chinaconfidential.blogspot.com/

The Epoch Times (Велика Епоха)

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...