• Період династії Тан – час розквіту Китаю

  • Вівторок, 19 вересня 2006 року
 

“Від Сходу до моря, від Півдня до гір ніхто не замикав двері на ключ, і мандрівники могли не брати із собою ніякого продовольства... “, – дійсно, це був час розквіту Китаю – період династії Тан*.

“Імператор залежить від держави, а держава – від свого народу. Коли народ пригнічують, щоб примусити його служити правителеві, це схоже на те, ніби хтось вирвав у себе шматок плоті, щоб наповнити власний шлунок. Шлунок стане ситим, але тіло – пораненим. Правитель стане багатшим, але його держава буде зруйнованою”. Тайцзун

Досягнення того періоду майже в усіх галузях, таких, як культура, економіка, сільське господарство, транспортні сполучення, перевершили попередні династії. Музика, мистецтво танцю, каліграфія, живопис, скульптура, друкарство, ремесла, пивоваріння, чайна культура – усе досягло найвищої майстерності і такої різноманітності, що подальші часи стали всього лише відблиском періоду династії Тан. Усе це стало можливим завдяки великому імператорові Тайцзуну.

Він був одним із найвидатніших імператорів Китаю, і до цього часу його шанують за його ерудицію і політичні таланти. Знавець класичних праць конфуціанського учення, чудовий учений і майстер каліграфії, він призначав здібних міністрів, підтримував тісні стосунки зі своїми порадниками, був здатний приймати критику і відзначався економністю. Його панування вважається ідеальним зразком конфуціанського правління. Завдяки його благородному характерові та гострому розумові, Китай був панівною світовою державою того часу.

Тоді як інші народи страждали від хаосу, корупції та розбратів, люди під пануванням Тайцзуна жили в гармонії та насолоджувалися добробутом. Добра слава династії Тан поширилася також за кордон, і, майже, всі країни світу чули про неї. Пізніше слово “Тан” стало синонімом Китаю. І сьогодні китайців, що живуть за кордоном, називають людьми Тан, а китайські квартали – ”місто народу Тан”. Китайці просто не можуть забути цей час розквіту.

Широта поглядів була відмінною рисою того періоду. На той час дуже поширився буддизм, багато разів здійснювалося паломництво до Індії, переклали безліч сутр китайською мовою. Тоді як в Індії ця релігія вимирала, в Китаї вона переживала час розквіту. Широко практикувалися також конфуціанство й даосизм. За цієї династії в Китаї жило багато іноземців.

* династія Тан (618-907)

У Сун. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...