Вівторок, Чер 15, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Повчальні історії зі Стародавнього Китаю: Історія любові Ню Лана і Небесної Діви-ткалі

Субота, 16 вересня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Закохана пара опускає на воду озера Ноухай засвічені свічки в човниках, щоб збулося їхнє бажання під час Фестивалю подвійної сімки в Пекіні. Фестиваль подвійної сімки випадає на сьому ніч сьомого місяця за місячним календарем. Походження фестивалю бере св
Наприкінці серпня, 30 числа, сьомий день сьомого місяця за місячним календарем у Китаї. Відповідно до легенди, в цю ніч пастух  Ню Лан, що пасе корів, і Небесна Діва-ткаля пролітають через Чумацький Шлях, щоб раз на рік зустрітися на мості, побудованому тілами ластівок. Історія любові між Ню Ланом і Дівою-ткалею передавалася китайцями з покоління в покоління.

Діва-ткаля була молодшою дочкою Небесного Правителя й уміла ткати різноманітні красиві узори. Коли ви бачите на небі прекрасне сяйво або семиколірну веселку, це, мабуть, виткано умілими руками Діви-ткалі.

Ню Лан був пастухом із бідної сім'ї на півдні Китаю. Його батьки померли, коли він був зовсім юним. Хлопець ріс у скрутних умовах. Ню жив один і заробляв на життя тим, що пас корів. Він був чесним, добрим і старанним хлопцем, але через його бідність він не мав можливості знайти собі дружину. 

Одного разу, коли Ню Лан пас корів на полі, він побачив дев'ять небесних дів, що спускалися на берег річки. Ню сховався за дерева, щоб спостерігати за ними. Дівчата зняли свої барвисті сукні, залишивши їх на березі ріки, і почали плескатися в річці. Ню Лан був зачарований їхньою красою, особливо наймолодшої з них, на якій зупинилися його очі.

Несподівано корова, яку він пас уже багато років, заговорила з Ню Ланем: "Це Небесна Діва-ткаля. Якщо ти заховаєш її сукню, вона не зможе повернутися назад – тоді залишиться й вийде заміж за тебе”. Корова підказала йому, яка сукня  належить Діві-ткалі.

Через деякий час, коли дівчата були вже готові покинути берег, Небесній Діві-ткалі довелося залишитися. Не знайшовши своєї сукні, вона не могла піднятися на небо. Ню Лан вийшов з-за дерев. Він подав Небесній Діві її сукню. В цей час термін часу, за який Діва могла повернутися на небо, закінчився.

Ню Лан, попросив Небесну Діву вийти за нього заміж. Не зважаючи на те, що він заподіяв їй горе і заховав її сукню, вона побачила, що Ню Лан був дійсно доброю людиною, тому Діва погодилася вийти за нього заміж.

Ню Лан і Небесна Діва жили разом щасливим життям. Вони любили й поважали один одного, і обоє старанно трудилися. Умілі руки Небесної Діви перетворили стару хатину Ню Ланя на красивий і затишний будинок.

Два роки пролетіли як одна мить, і Діва-ткаля народила двоє  дітей, хлопчика й дівчинку.

Два роки на Землі – це лише мить на небесах. Коли небесні діви повернулися на небо, Небесний Правитель виявив, що наймолодшої дочки немає. Потім він побачив, що вона вийшла заміж за смертного на землі. Він розлютився й попросив Небесну Королеву очолити армію небесних воїнів, щоб повернути Небесну Діву-ткалю назад.

На Землі небо несподівано потемніло, і почався страшний шторм. Через деякий час прибули небесні воїни і забрали із собою Діву-ткалю.

Хоча Ню Лан здогадувався, що одного разу цей день настане, це все одно застало його зненацька.  Посадивши кожну дитину в окрему корзину з довгим мотузком і перекинувши їх через плече, Ню Лан кинувся наздогін за тими, хто викрав його дружину. Коли воїни почали підніматися на небо, Ню Лан виявив, що він також піднімається услід за ними. Він прискорив швидкість, і відстань між ним і його дружиною стала зменшуватися.

У цей момент Небесна Королева кинула свою золоту шпильку перед Ню Ланем. Шпилька відразу перетворилася на річку, створюючи перешкоду між ним і його дружиною. Цю річку пізніше стали називати Чумацьким Шляхом.

Ню Лан і Небесна Діва дивилися одне на одного, розділені широкою небесною річкою. Із сльозами в очах вони прагнули возз'єднатися один з одним. Зворушені їхньою великою любов'ю, ластівки своїми тілами сформували міст через небесну річку.

Небесна Королева побачила любов одне до одного Діви-ткалі і Ню Ланя. Тоді вона дозволила їм зустрічатися один раз на рік, того дня, коли вони були силою розлучені, на сьомий день сьомого місяця.

У цю ніч ви знайдете лише кількох ластівок, оскільки інші відлетіли, щоб допомогти возз'єднатися закоханим, сформувавши своїми тілами міст через річку. Якщо погода спокійна, і ви уважно прислухаєтеся, то ви можете почути шепіт Ню Ланя і Діви-ткалі, які промовляють слова своєї любові й прагнення возз'єднатися одне з одним.

The Epoch Times (Велика Епоха)

 

 

Comments   

загрузка...