Вівторок, Чер 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Братам заарештованого правозахисника Гао Чжишена заборонили їхати до Пекіна

П'ятниця, 22 вересня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Адвокат Гао Чжишен у своєму рідному місті в провінції Північна Шаньсі на початку 2006 р. Фото: Е Шуан
Після арешту відомого китайського адвоката-правозахисника Гао Чжишена китайська поліція заборонила двом його братам приїжджати до Пекіна.

Поліція заявила братам, що вони не можуть виїхати зі свого рідного міста в окрузі  Цзя (Jia) провінції Північна Шаньсі без особливого дозволу. Поліція також попередила старшого брата Гао, щоб він не дозволяв своїм синам знов утручатися в справу Гао.

У Гао шестеро братів і сестер; після арешту Гао за його братами, сестрами і всією його сім'єю було встановлено спостереження.

5 вересня четвертий брат Гао, Гао Чжені розмовляв із репортером.

Гао Чжені розповів таке: "Вони [поліція] повідомили нас, що нікому не дозволяється нікуди виїжджати, якщо поліція не дає на те дозвіл. Поїхати до Пекіна абсолютно неможливо. Ми зі старшим братом із самого початку [як тільки заарештували Гао] говорили про поїздку до Пекіна, але поліція не дозволила нам виїхати. Вони погрожували нам, що якщо ми поїдемо, то за наслідки відповідатимемо самі".

До сьогодні не вдається встановити контакт із трьома синами Гао Чжиї, старшого брата Гао. 5 вересня виконалося 5 днів із дня викрадення поліцією Гао Хуань (Gao Huan) і Гао Хуаньлун (Gao Huanlong) – синів Гао Чжиї. Гао Сіань, другий син, який намагався доставити для Гао довіреність, вважається зниклим без вісті з тієї пори, як приїхав у Юйлін, провінції Шаньсі.

Пекінський активіст-правозахисник Ху Цзя (Hu Jia) розповів репортерові, що він двічі розмовляв із Гао Сіань телефоном перед тим, як той пропав. Ху Цзя сказав: "Гао Сіань двічі висилав мені телеграми: вперше в неділю вранці, коли він був у Тайюань, удруге вчора вранці, коли він тільки прибув у Юйлін".

У вівторок удень близько 13 годин репортер зателефонував батьку Гао Сіаня, старшому братові Гао Чжишеня, Гао Чжиї. Нижче наведений запис цієї телефонної розмови:

Репортер: "Це пан Гао Чжиї?"

Гао Чжиї: "Так".

Репортер: "Здрастуйте, я репортер радіо “Вільна Азія”, який телефонував Вам учора".

Гао Чжиї: "Даруйте, вони тут. Зателефонуйте пізніше".

Репортер: "Це група з Відділу державної безпеки округу Цзя?"

Гао Чжиї: "Схоже, що вони. Я повинен припинити розмову".

Минуло трохи більше години й репортер знов зателефонував Гао Чжиї, і він знову відмовився дати інтерв'ю.

Гао Чжиї: "Не телефонуйте мені більше, і більше нічого не говоріть. Прошу Вас. Не телефонуйте мені."

Пізніше Гао Чженї, четвертий брат Гао, сказав репортерові, що троє співробітників із Відділу державної безпеки залякували Гао Чжиї.

Гао Чжені: "Троє з них прийшли й сказали моєму найстаршому братові (Гао Чжиї) викликати назад додому своїх синів, щоб вони не залишалися в Пекіні".

Репортер: "Де перебуває Гао Сіань?"

Гао Чжени: "Ми теж не знаємо точно. Мій найстарший брат питав їх, вони сказали, що не знають".

Репортер: "А як щодо Гао Хуаньхе й Гао Хуаньлун?"

Гао Чжені: "Теж не знаю. Правда, що їх тоді заарештували, але зараз ми точно не знаємо, де вони".

Репортер: "А Ваш найстарший брат хвилюється за трьох своїх синів?"

Гао Чжені: "Так, на нього чинять тиск. Місцезнаходження його трьох синів невідоме до цього часу, б’юся об заклад, що (влада) має намір примусити їх повернутися додому і не залишатися в Пекіні. Його [Гао Чжиї] сьогодні викликали у Відділ безпеки".

В цей час репортер зателефонував у Відділ громадської безпеки округу Цзя, щоб отримати додаткову інформацію:

Репортер: "Я з приводу Гао Сіань. Ви знайшли його?"

Поліцейський: "Ми не знаємо такого".

Репортер: "Гао Чжиї перебуває під наглядом?"

Поліцейський: "Точно не можу сказати".

Репортер: "Ви не знаєте точно або ви не здійснюєте спостереження за Гао Чжиї?

Поліцейський: "Нічого не можу сказати".

Репортер зателефонував в офіс відділу охорони Відділу державної безпеки і на стільниковий телефон капітана відділу, але ніхто не відповів.

Незважаючи не це, зусилля людей з-за кордону з порятунку Гао не припиняються. 26 серпня Американське видавництво Broad Press Inc. випустило дві книги – “Процеси із захисту основних прав приватних підприємців у Китаї” (Principal Rights Protection Cases of Private Enterprises in China) і “Бог із нами в нашій боротьбі” (God is With Us in This Battle), кошти від продажу яких підуть на надання допомоги адвокатові Гао.

Книга “Процеси із захисту основних прав приватних підприємців у Китаї” – це збірка, в якій представлені кілька відомих випадків, де Гао виступає адвокатом, включаючи "Приватна здобич нафти в Північній Шаньсі" (North Shanxi Private Petroleum), "Насильницьке руйнування університету Гуанчжоу" (Guangzhou University Forced Demolition), "Насильницька конфіскація земель для проведення Олімпійських ігор 2008" ( Land Acquisition for 2008 Olympics) та інші.

Книга “Бог із нами в нашій боротьбі” є якнайповнішим зібранням літературних творів, що описують діяльність Гао Чжишена із захисту прав людини, свободи віри, його ідеали і політичну позицію.  

Поза сумнівом, шлях, яким йде Гао Чжишен, небезпечний і повний труднощів. Його четвертий брат Гао Чжені сказав: "Я говорив про це братові, проте він вважає, що вибраний ним шлях правильний. Хочу сказати зараз наступне: поки я можу врятувати його, будь-яка жертва, яка від мене буде потрібна, варта цього".

The Epoch Times (Велика Епоха)

 

 

Comments   

загрузка...